Nie je to tak dávno, čo streamovacia služba Netflix začala v USA so zákazom zdieľania účtov. Tento trend čoskoro príde aj na Slovensko, pretože Netflix už v susednom Česku začal rozposielať e-maily s informáciou o tom, koľko budú ľudia platiť za každý dodatočný účet v rámci jedného predplatného.

Samozrejme na tom, že Netflix začal zakazovať zdieľanie hesiel nie je nič zlé. Pokiaľ účet navzájom používalo viacero ľudí mimo jednej domácnosti, platforma pochopiteľne prichádzala o miliardy dolárov ročne. Problém je však v tom, že Netflix v minulosti ku takémuto konaniu sám nabádal, čo sa mu teraz vypomstilo.

Ľuďom sa totiž nová politika streamovacej služby nepáči a rozhodli sa proti nej bojovať. Aj keď dodatočná platba za každý ďalších účet na úrovni 79 českých korún (cca 3,3 €) v Česku nepredstavuje nič strašné, ľuďom sa toto konanie vôbec nepáči. Aj preto vznikla nový výzva, ktorá sa na to snaží poukázať.

Nová výzva #CancelNetflix

Na sociálnych sieťach sa v posledných dňoch začala šíriť výzva s hashtagom #CancelNetflix, ktorý je populárny medzi ľuďmi, ktorí sa rozhodli z dôvodu zvýšenia ceny predplatného streamovaciu službu úplne zrušiť.

Je úplne jasné, že Netflix zaznamená z dôvodu tohto kroku pokles počtu predplatiteľov, čo mu môže spôsobiť nepríjemné problémy najmä pri prezentácii výsledkov svojim akcionárom. Na druhej strane však určite nepôjde o žiadnu veľkú tragédiu, nakoľko všetko dorovnajú peniaze.

Ľudia z Netflixu odchádzajú, no platforme tým neubližujú 

Netflix
Zdroj: Unsplash / Alexander Shatov

Ako v minulosti uviedol portál Gizchina, Netflix na základe svojho pilotného testovania zákazu zdieľania hesiel dospel k názoru, že aj keď mu v sledovanom regióne (Latinská Amerika) poklesol počet platiacich používateľov, tržby sa vďaka zavedeniu zákazu zvýšili.

Ľudia si totiž založili nové účty, alebo jednoducho prešli na platený tarif. Celý tento systém evidentne funguje, no až čas ukáže, aký je účinný. Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slováci čelia nebezpečnému podvodu s Netflixom. Toto nikdy nerobte!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here