Je verejným tajomstvom, že spoločnosť Apple pracuje na svojej vlastnej náhlavnej súprave pre rozšírenú a virtuálnu realitu. Dlhodobo sa hovorí, že tento produkt uvidíme niekedy v roku 2023. Ako sa však zdá, jeho čiastočná premiéra môže prísť už na najbližšej konferencii, ktorá sa bude konať 7. septembra 2022. Naznačilo nám to priamo Apple.

Ako píše portál Trustedreviews, technologický gigant z Cupertina si dal zaregistrovať hneď niekoľko žiadostí o ochrannú známku. Všimol si ich známy leaker a analytik Mark Gurman z agentúry Bloomberg, pričom zistil, že všetky súvisia s náhlavnou súpravou.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Spoločnosť Apple sa chce podľa úniku pri svojej náhlavnej súprave zamerať na slovo „Reality“ (Realita).

V prihláškach z viacerých krajín sveta, kde okrem USA spadala aj celá EÚ, Spojené kráľovstvo, Kanada, Austrália, Nový Zéland, Saudská Arábia, Kostarika či Uruguaj sa objavujú viaceré názvy pre tento produkt.

Ako sa bude volať nový Apple Headset? 

Apple VR / AR HeadsetKonkrétne ide o názvy „Reality One“, „Reality Pro“ či „Reality Processor“. Dôležité je doplniť, že spoločnosť Apple nie je priamo prepojená s týmito podaniami ochranných známok, pretože si ich nechala zaregistrovať firma Immersive Health Solutions LLC.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

To však nie je žiadna novinka, nakoľko samotné Apple používa už dlhé roky rôzne schránkové spoločnosti na to, aby v jeho mene potajomky vykonávali podobné procesné úkony.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Únikov je vďaka tomu podstatne menej, hoci sa im v Cupertine stále nedokážu vyhnúť. Autorovi úniku sa navyše podarilo nájsť tajné prepojenie Immersive Health Solutions LLC na spoločnosť Corporation Trust Co, ktorá je zase prepojená na Apple.

Dočkáme sa povestného „One More Thing“ pri predstavení iPhonu 14? 

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Na záver sa hodí spomenúť, že ak má Apple predstaviť svoj prvý headset niekedy v roku 2022, najlepší možný čas, kedy to urobiť, je práve siedmeho septembra.

V tento deň sa bude konať najsledovanejšia a najočakávanejšia konferencia zo všetkých, na ktorej uvidíme okrem iného aj iPhone 14. Ak by chcelo Apple uviesť na trh nový produkt, získal by si obrovskú pozornosť. Prísť by mohol ako povestné „One More Thing“, pričom Apple nemusí odhaliť úplne všetko ale iba zopár detailov.

Firma to urobila podobne aj v roku 2014, keď predstavila inteligentné hodinky Apple Watch. Tie sa ukázali po prvýkrát po boku iPhonu 6 / 6 Plus, no v predaji sme ich videli až neskôr v roku 2015. Pri AR / VR headsete môže byť zvolený podobný postup.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -