Aj keď sa to nezdá, spoločnosť Apple nám už čoskoro predstaví úplne nové zariadenia, ktoré obohatia technologický priemysel. Jedným z nich budú aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie, ktoré dostanú niekoľko zaujímavých technických vychytávok. Apple sa o nich podľa Macrumros teraz trochu „prekeclo“.

Spoločnosť Apple totiž počas uplynulého týždňa zaradila do databázy produktov s podporou Bluetooth zoznam zariadení, ktoré sú súčasťou operačného systému watchOS 10 (2023). A hoci nejde o nič prekvapujúce, práve tento zoznam nám potvrdzuje, že Apple sa chystá na predstavenie nových Apple Watch práve v septembri, tak ako to robí každý rok.

Samotný výpis je pomerne strohý a žiaľ nás neinformuje o žiadnych podrobnostiach, ktoré by sa týkali týchto modelov. Po stránke technológie Bluetooth by sa navyše ani nemali kam posunúť, pretože už súčasné Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra podporujú Bluetooth 5.3.

Podľa Marka Gurmana z agentúry Bloomberg nebude inovácia pri tohtoročných Apple Watch nijako zásadná. Obe inteligentné hodinky dostanú modernejší procesor S9, ktorý bude založený na čipe A15 Bionic, ktorý je produkovaný 5 nm výrobným procesom. Rovnako tak platí, že Apple nevylepší základné Apple Watch SE. Ich upgradu sa dočkáme až v roku 2024.

V tomto istom roku sa však môžeme tešiť aj na hodinky s označením Apple Watch X, ktoré by mali priniesť zásadnú zmenu dizajnu, ako aj nový magnetický systém upevňovania remienkov, so zreteľom na čo väčšiu úsporu miesta v zariadení. Vďaka tomu by hodinky mohli mať väčšie akumulátory a dlhšiu výdrť batérie na jedno nabitie.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 800 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Google učí programovať pre iOS!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -