Spoločnosť Apple nám už v septembri predstaví niekoľko nových produktov, medzi ktorými nemajú chýbať ani Apple Watch Ultra 2. Nové hodinky z dielne technologického giganta dostanú viacero drobných vylepšení, ktoré ich posunú na úplne inú úroveň. Ako informuje Macrumors, Apple pri nich vyrieši aj jeden známy problém.

Apple Watch Ultra prvej generácie, ktoré sa štandardne predávajú za 999 €, avšak po kliknutí na tento odkaz ich kúpite lacnejšie od 836 €  sú skutočne masívne a niektorým ľuďom prekáža ich vyššia váha. Dôvodom je odolná konštrukcia, ktorá sa vyžadovala použitie masívnych prvkov, ako aj väčší akumulátor pre lepšiu výdrž batérie.

Na čínskej sociálnej sieti Weibo sa ale teraz objavili zmienky, že nové Apple Watch Ultra 2 by mali byť ľahšie v porovnaní s aktuálnym modelom.

Len pre predstavu, prvá generácia zariadenia váži 61,3 gramu, čo je takmer dvojnásobok oproti menším 41 mm hliníkovým Apple Watch Series 8, ktoré majú 32 gramov.

Apple Watch Ultra 2 budú vyrábané za pomoci 3D tlače

Apple Watch Ultra
Zdroj: YouTube Tech Santos

To, že táto správa môže byť pravdivá naznačil nedávno aj analytik Ming-Chi Kuo, podľa ktorého Apple v prípade Apple Watch Ultra 2 zavedie úplne nové výrobné procesy. Malo by ísť o prvý produkt výrobcu, ktorý bude produkovaný za pomoci 3D tlače.

Nebude sa to samozrejme týkať úplne všetkých komponentov, ale aspoň mechanických tlačidiel, medzi ktoré patrí digitálna korunka, bočné tlačidlo a akčné tlačidlo.

Tieto diely sú v súčasnosti obrábané za pomoci CNC frézy, čo je finančne aj časovo náročnejšie, než použitie 3D tlače. Šepká sa tiež, že nová technológia by mohla pomôcť aj so znížením hmotnosti, no nikto to zatiaľ oficiálne nepotvrdil.

Pochopiteľne však v tomto prípade nemôžeme očakávať žiadnu masívnu redukciu váhy. Ak by aj Apple použilo ľahšie tlačidlá či iné vnútorné komponenty, celková váha by mohla klesnúť maximálne o 5 – 10 gramov. Aj to je však niečo, čo môžu budúci majitelia oceniť.

Nový procesor a lepšia výdrž batérie 

Apple Watch Ultra
Zdroj: Unsplash / Alek Olson

Medzi ďalšiu dôležitú inováciu, ktorá sa bude týkať druhej generácie Apple Watch Ultra má byť použitie úplne nového procesora, ktorý už nebude vychádzať z čipu S6 použitom v Apple Watch Series 6 tak, ako aktuálny procesor S8. Novinka by mala vychádzať z procesoru A15 Bionic, ktorý sa aktuálne nachádza aj v iPhone 14.

Apple Watch Ultra 2, ale aj Apple Watch Series 9 vďaka tomu poskytnú oveľa vyšší výkon a pravdepodobne aj lepšiu energetickú účinnosť.

Prečítajte si tiež  Recenzia Apple Watch SE - Dokonalé pre začiatočníka a stredne náročného používateľa.

To v praxi znamená, že by mohli vydržať dlhšie na jedno nabitie, čo je v súčasnosti ich najslabšia stránka. Našťastie to ale dokáže aspoň čiastočne vyriešiť rýchle nabíjanie.

Reklama
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here