Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple začne pomaly, ale isto zastavovať predaj svojich inteligentných hodiniek Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 na najdôležitejšom a zároveň domácom americkom trhu.

Firma to samozrejme nerobí dobrovoľne a o zastavení predaja by najradšej ani nepočula. Problém je však v tom, že podľa ITC (United States International Trade Commision) porušila patenty spoločnosti Masimo. Tie sa mali týkať technológie snímača okysličovania krvi, ktorou disponujú všetky Apple Watch od Series 6 s výnimkou dostupnejších prevedení SE a SE 2 (tie zostávajú v predaji).

Apple od 21. decembra 2024 úplne zastavil predaj týchto modelov cez americký Apple Online Store a od 24. decembra ich už nebude možné získať ani v kamenných prevádzkach Apple Store.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Výrobca zároveň čaká na reakciu administratívy amerického prezidenta Joea Bidena, ktorá môže celý tento zákaz vetovať. Rozhodnutie má prísť najskôr 25. decembra a preto sa Apple pomaly, ale isto predčasne pripravuje na najhoršie.

Hrozí aj zákaz dovozu Apple Watch do USA

Zaujímavé je tiež to, že predaj Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 bol zakázaný len tejto spoločnosti. Ostatné firmy (maloobchodní predajcovia) môžu zariadenia naďalej ponúkať svojim zákazníkom bez obmedzení.

Treba sa však pripraviť na to, že ak Apple patentový spor prehrá, môže sa ľahko stať, že Apple Watch budú mať zákaz dovozu do USA. Ten by mal platiť od spomínaného 25. decembra.

Technologický gigant každopádne nezaspal na vavrínoch a už teraz tvrdo pracuje na zmene svojej technológie po softvérovej a zrejme aj hardvérovej stránke.

Zároveň je dôležité zdôrazniť aj to, že zákaz sa vzťahuje len na USA trh. Na Slovensku a takisto v ďalších krajinách sveta zostanú preto najnovšie Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 bežne dostupné.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple doviezlo iPhone SE 3 a iPad Air 5 do Indie na testovacie účely
Môže ťa zaujímať
- Reklama -