V Cupertine sa pred pár rokmi zamerali na lacnejšie zariadenia. iPhone SE a tak isto aj jeho druhá generácia zaznamenali obrovský úspech medzi používateľmi. Niečoho podobného by sme sa mali dočkať aj v prípade inteligentných hodiniek. Firma nám vraj v dohľadnej dobe predstaví Apple Watch SE!

Apple chystá dostupnejšie Apple Watch SE

O najnovšie informácie sa postaral populárny leaker Komiya prostredníctvom tweetu. Jeho správy bývajú presné a tak im môžeme do značnej miery dôverovať. Zo svojich zdrojov blízkych jablkovej spoločnosti sa teraz dozvedel, že firma chystá nové Apple Watch SE.

V princípe sa má jednať o lacnejší model, ktorý bude v ponuke po boku Apple Watch Series 6 (tie prídu v septembri 2020). Pokiaľ sa už tešíte, nemali by ste očakávať žiadnu dizajnovú revolúciu. „Special Edition“ prídu v šate klasických Apple Watch Series 3, ktoré sú v ponuke ešte aj dnes.

Výraznou zmenou prejde hardvér. Vo vnútri bude ukrytý modernejší procesor S6 & W4 a tak isto 16 GB úložiska. Upgrade si vyslúži aj digitálna korunka, ktorá by mala po novom poskytovať haptickú odozvu (aj keď tu leaker pridáva otáznik, takže si nie je na 100% istý).

Všetky verzie Apple Watch SE budú dostupné len ako hliníkový model, no pravdepodobne vo viacerých farebných prevedeniach. Súčasťou vylepšeného zariadenia by mal byť okrem iného aj Bluetooth 5.0 či medzinárodné SOS volanie (dostupné len pre cellular verziu).

Pokiaľ vás informácie zaujali, horšou správou je, že sa tejto novinky dočkáme až na budúci rok. Uvedenie na trh je naplánované niekedy počas marca 2021. Čakanie teda nebude až tak dlhé. Cenová politika by mala ostať totožná ako pri Apple Watch Series 3. Základný, 38mm model môže začínať na 229€. Väčšie, 42mm prevedenie potom na 259€.

Z nášho pohľadu je to zaujímavá cesta, ako si udržať zákazníkov, ktorí nefandia vlajkovým lodiam za takmer dvojnásobné ceny, no chceli by vyskúšať aj ďalšie produkty od spoločnosti Apple.

Práve iPhone SE druhej generácie je podľa štatistík od analytických spoločností veľmi populárny medzi bývalými používateľmi Android zariadení. Apple Watch SE by mohli kráčať v rovnakých šľapajách. Nechajme sa prekvapiť. Čo si o tomto produkte myslíte vy? Napíšte nám do komentára!

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple predstaví vlastnú streamovaciu službu už v pondelok!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -