Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple vydala novú beta verziu iOS 14 a ostatných operačných systémov. Nespadal sem ale watchOS 6.2, ktorý prichádza poväčšine až trochu neskôr. Dnes je ten čas a vývojári si ho môžu nainštalovať na svoje Apple Watch.

Apple vydalo piatu beta verziu watchOS 6.2!

Vyzerá to tak, že nielen operačný systém pre iPhone, iPad, Mac a Apple TV sa blíži v testovacej verzii do finále. Niečo podobné zažíva aj watchOS 6.2, ktorý je určený pre Apple Watch. Novinka prichádza vo svojej piatej beta verzii iba týždeň potom, ako sme sa dočkali tej štvrtej.

To znamená, že Apple nám plnú verziu predstaví už o týždeň, alebo v horšom prípade o dva. Už dnes je to viac ako mesiac od doby, kedy sa na trh dostala aktualizácia watchOS 6.1.2. Tá obsahovala pomerne značné opravy chýb a vylepšenie stability. Napriek tomu, sa niektorí používatelia sťažovali, že nie je dokonalá, no a presne to by mal vyriešiť nástupca.

Apple Watch Series 6 prídu v septembri. Apple má dodávateľa.
Apple vydalo piatu beta verziu watchOS 6.2!

Čo sa týka noviniek vo watchOS 6.2, potešia sa najmä vývojári. Pribudla sem totiž možnosť, pri ktorej môžu využívať in-app nákupy aj v softvéri, určenom pre hodinky Apple Watch. Inými slovami niektoré aplikácie môžete stiahnuť zadarmo, ale spoplatnené budú až keď ich začnete používať. Tak isto tu bude môcť byť nejaký „prémiový“ obsah, za ktorý bude treba zaplatiť, alebo spustiť predplatné.

Je vidieť, že sa tu už Apple vo veľkom pripravuje na nástupcu s označením watchOS 7. V ňom by mali byť iba aplikácie, ktoré nebudú závislé na vašom iPhone.

Samozrejme, túto podporu ponúka aj watchOS 6, avšak v novej generácii operačného systému má ísť o povinnosť. Informácie sa objavili vo veľkom úniku kódu iOS 14. Situáciu okolo novej verzie budeme samozrejme monitorovať a akonáhle sa objaví niečo nové, alebo ju Apple sprístupní verejnosti, budeme vás o tom medzi prvými informovať.

Apple vydalo piatu beta verziu watchOS 6.2!
Apple vydalo piatu beta verziu watchOS 6.2!
Prečítajte si tiež  Na aké novinky sa môžeme tešiť s príchodom Apple Watch 7?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.