Cupertinský gigant sa neustále sústreďuje na vývoj nových produktov. Jedným z nich sú aj inteligentné hodinky, ktoré okrem času a notifikácií ponúkajú obrovské množstvo rôznych zdravotných funkcií. Na budúci rok by mohli prísť Apple Watch Series 7 s technológiou merania krvného tlaku!

Apple Watch vám zmerajú krvný tlak

Spoločnosť Apple prekvapila celý technologický priemysel, keď pred dvoma rokmi predviedla Apple Watch Series 4 s EKG. Hoci bolo zo začiatku veľa ľudí voči novinke skeptických, čas ukázal, že technológia funguje veľmi presne a spoľahlivo. Inžinieri teda pokračujú ďalej.

V budúcnosti by sa mali Apple Watch dočkať aj senzoru pre meranie krvného tlaku. Dnes ešte nevieme na akom princípe bude funkcia pracovať, no firma vlastní množstvo patentov z tejto oblasti, ktoré dokáže použiť.

Pôvodne sa šepkalo, že túto vymoženosť získajú už Apple Watch Series 6. V predaji by mali byť dostupné približne o mesiac (september 2020). Leaker Komiya sa však dostal k informáciám, ktoré sú odlišné. Na jednej strane je pravda, že Apple intenzívne technológiu testuje, no na strane druhej ešte ani zďaleka nedosiahol záverečnú fázu vývoja.

Inými slovami, skôr ako o rok meranie krvného tlaku neuvidíme čo je obrovská škoda. Pokiaľ je to ale pravda, sme dvakrát takí zvedaví na to, s čím prídu Apple Watch Series 6 aby zostali v očiach zákazníkov dostatočne atraktívne.

Neočakávame žiadne revolučné technológie ale iba drobné medziročné vylepšenia. Po malom množstve inovácií z minulého roka (Apple Watch Series 5) by sa mohlo jednať o mierne sklamanie. Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, či sa už na novinku tešíte alebo si ju neplánujete kúpiť. Na záver ešte dopĺňame informáciu, že začiatkom budúceho roka môžu prísť aj dostupnejšie Apple Watch SE! V ponuke si teda príde každý na svoje…

zdroj

Prečítajte si tiež  Slováci tešte sa! Messenger chystá najväčšiu zmenu za posledné roky, ktorá ovplyvní všetkých používateľov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.