15. september je za dverami a nás čakajú rôzne prekvapenia. Je verejným tajomstvom, že Apple ukáže nové hodinky. Dokonca sa špekuluje o príchode lacnejšej verzie. Doposiaľ sme ich označovali ako Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE. Posledný únik naznačuje zmenu.

Apple Watch a Apple Watch Pro

Jablková spoločnosť môže upraviť logiku označovania hodiniek. Vo svojom poslednom tweete to prezradil Jon Prosser. Aj keď sa jedná o špekuláciu, jeho zdroje tvrdia, že hardvéroví inžinieri v Cupertine nazývajú tieto zariadenia Apple Watch a Apple Watch Pro.

Jednoduchšie meno patrí dostupnejšej verzií. Pôvodne sme za ňou písali “SE” (Special Edition). Pod označením “Pro” sa skrýva “Series 6”.

V súčasnosti nie je jasné, či ide o interné alebo finálne marketingové názvy. Pokiaľ by však Apple prišlo s takouto premenou, vôbec by sme sa nečudovali.

- Reklama -

Niečoho podobného sme sa dočkali už minulý rok pri iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Podobné princípy sú uplatňované aj medzi počítačmi Mac.

Možno, že vás napadlo, na čo je to dobré. Odlišíť Apple Watch Series 5 a Series 3 nie je žiaden problém.

Ako ale vieme, po novom by mali byť v ponuke len Apple Watch Series 6 a oklieštené Apple Watch Series 4 (venovali sme sa im v tomto článku).

Napadá vás, ako by bol dostupnejší model oddelený od svojho predchodcu? To je otázka, na ktorú nepoznáme odpoveď. Viac sa zrejme dočkáme až na budúci týždeň počas eventu.

Pokiaľ Apple ukáže lacnejšie hodinky (špekuluje sa aj o príchode až začiatkom budúceho roka), pôjde o skvelú ponuku pre fanúšikov. Do komentára nám napíšte, či si myslite, že sa zmení názov.

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

 1. horsi display
  slabsi procesor
  mensia verzia
  bez moznosti volat alebo aj bez mikrofonu a pouzivania siri
  mensia baterka

  kde usetrit peniaze je vela moznosti

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here