Spoločnosť Apple kladie silný dôraz na svoje inteligentné hodinky Apple Watch, ktoré obsahujú viacero zdravotných senzorov. Podľa posledných správ by mala ďalšia generácia Series 8, ktorá bude predstavená pravdepodobne niekedy v septembri tohto roka, priniesť aj schopnosť merania telesnej teploty. To je síce super ale fanúšikovia očakávajú trochu viac.

Už niekoľko rokov sa hovorí o tom, že Apple Watch budú schopné zmerať hladinu cukru v krvi či krvný tlak. Ku tejto téme sa najnovšie vyjadril aj známy leaker Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý uviedol, že firma na týchto technológiách stále pracuje.

Apple by už dokonca malo mať sčasti hotový potrebný zdravotný senzor, avšak v súčasnosti jeho testovanie na zamestnancoch nedopadlo práve najlepšie. Aj preto sa mu inžinieri venujú ešte viac, aby bol v čase uvedenia na trh prakticky dokonalý.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Nová funkcia v budúcich Apple Watch by vďaka prepracovanému senzoru mohla byť schopná detegovať príznaky hypertenzie namiesto toho, aby poskytovala špecifické systolické a diastolické hodnoty. Hodinky sa tak stanú ešte sofistikovanejším zdravotným nástrojom.

Meranie hladiny cukru je stále ďaleko 

Apple Watch Series 3
Zdroj: Unsplash / Raagesh C

Problém je však v tom, že vývoj je tak náročný, že zavedenie tejto funkcie nemáme očakávať skôr ako v roku 2024 či dokonca 2025. Stále sa pritom bude týkať „iba“ krvného tlaku.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Meranie hladiny cukru v krvi je tiež predmetom vývoja, avšak tu nemáme očakávať žiadne „zázraky“ skôr než za niekoľko rokov. Zatiaľ čo pri meraní krvného tlaku existuje aspoň približný dátum predstavenia, pri meraní hladiny cukru v krvi sa Apple časovo nijako neobmedzuje.

Tieto revolučné technológie sú teda ešte poriadne vzdialené od sériovej produkcie, avšak keď raz prídu, mnohým ľuďom dozaista zjednodušia život.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -