Nové modely hodiniek Apple Watch po vizuálnej stránke ostali v porovnaní s minuloročnými verziami takmer totožné. Skutočná zmena sa však ukrýva vnútri a to nie len v podobe nového čipu S9. Spoločnosť Apple sa totiž postarala o ďalšiu vítanú zmenu.

Podľa stránky s technickými údajmi Apple majú všetky modely hodiniek Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 dvojnásobne väčšie úložisko ako ich predchodcovia. Zvýšenie na 64 GB poskytne oveľa viac miesta pre aplikácie a médiá a pravdepodobne priamo súvisí s novým čipom S9, ktorý prináša výrazné zlepšenie výkonu a efektivity.

Je až nepredstaviteľné, že pôvodné hodinky Apple Watch, Series 2 a Series 3 mali iba 8 GB úložisko. Apple ho následne v prípade Series 4 zvýšilo na 16 GB a s rovnakým trendom pokračovalo aj o rok neskôr. Posledné tri modely doslova žalostne volali po navýšení pamäte, čo sa napokon odohralo až v tomto roku.

Zdroj: Apple

Treba podotknúť, že iba časť úložiska hodiniek Apple Watch je dostupná pre médiá ako je hudba a podcasty, pretože Apple ho obmedzuje na 25 % celkového úložiska zariadenia. To znamená, že predchádzajúce modely nemohli uložiť viac ako 8 GB médií. V hodinkách Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 sa tento údaj zvýši na 16 GB.

Ak sa chcete dozvedieť viac o čerstvo predstavených hodinkách z jablkovej produkcie, nenechajte si ujsť naše články venujúce sa ako Apple Watch Series 9, tak aj prémiovým Apple Watch Ultra 2.

Prečítajte si tiež  Toto sú slovenské ceny za Apple Watch Series 9 a Ultra 2, ktoré výrazne zlacneli

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -