Aj na našej stránke si môžete prečítať desiatky príbehov, ktoré hovoria o tom, ako inteligentné hodinky zachránili svojim majiteľom život. Toto drobné zariadenie je plné funkcií a senzorov, ktoré sledujú váš zdravotný stav ale takisto aj situáciu, v ktorej sa momentálne nachádzate. No a pokiaľ dôjde k neočakávanému javu (napríklad tvrdému pádu na zem), Apple Watch vám vedia úplne samé privolať pomoc.

Skúsený doktor Sumbul Desai, ktorý v súčasnosti pôsobí ako viceprezident spoločnosti Apple v oblasti zdravia zdôraznil v najnovšom rozhovore to, aké majú Apple Watch prínosy pre bežného používateľa. Netýkalo sa to pri tom iba najnovších Apple Watch Series 7 ale rovnako aj starších modelov, medzi ktoré patria Apple Watch Series 4 z roku 2018.

Prečítajte si tiež  Prečo sú Apple Watch Hermes také drahé? Odpoveď je jednoduchá

Desai vyzdvihol napríklad menej známe upozornenia na hlučné prostredie, ktorými toto zariadenie disponuje už dlhšiu dobu. Takisto spomenul, že veľmi nápomocnými funkciami sú sledovanie srdcového tepu a EKG. Hardvér a softvér spoločnosti Apple je na tak vysokej úrovni, že všetky tieto metriky fungujú maximálne presne a spoľahlivo.

Varujú vás skôr ako doktor

Apple Watch Series 3
Zdroj: Unsplash / Raagesh C.

Celý rozhovor poukazuje na to, že podľa odborníkov je kúpa inteligentného zariadenia (akým sú Apple Watch) mimoriadne dôležitá. Počas bežného dňa alebo noci sleduje zdravie majiteľa a môže mu poskytnúť včasné varovanie o zdravotných problémoch v prípade, keď ich z ničoho nič detekuje.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Následne už už iba stačí navštíviť doktora a ten varovanie od Apple Watch buď vyvráti alebo potvrdí. Vo väčšine prípadoch sa však používatelia stretávajú skôr s druhou možnosťou. Pokiaľ vás zaujíma, ako sledovať dáta skrz nositeľné zariadenia, celý rozhovor nájdete aj vo videu pod týmto odstavcom.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -