Nové Apple Watch Ultra vzbudili vášne v celom technologickom priemysle. Kým na jednej strane sú tu zarytí fanúšikovia spoločnosti Apple, ktorým sa toto zariadenie páči, na strane druhej sú zase priaznivci iných značiek, ktorým sa zdá cena 999 eur prehnaná.

Nech už sa nachádzate v ktoromkoľvek tábore, jedno sa novým hodinkám z dielne cupertinského giganta uprieť nedá. Apple Watch Ultra sú extrémne odolné a pripravené na každodenné použitie v tých najhorších možných podmienkach.

Dôkazom nie je iba konštrukcia z mimoriadne odolného titánu, či použitie extrémne tvrdého zafírového sklíčka na dotykovom displeji.

Apple sľubuje, že vďaka norme WR-100M (ISO 22810) môžete svoje Apple Watch Ultra ponoriť až do hĺbky 40 metrov, zatiaľ čo doterajšie modely zvládnu maximálne plávanie na hladine. Viac sme sa téme vodeodolnosti Apple Watch venovali v tomto článku.

Apple Watch Ultra sú testované podľa vojenskej normy americkej armády 

Apple Watch Ultra so zapnutou funkciou Backtrack
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

To čo už veľa ľudí nevie je, že Apple Watch Ultra testoval výrobca aj vrámci vojenskej normy americkej armády MIL‑STD 810H.

Tu sa hodí doplniť, že testy potrebné na schválenie výrobku podľa MIL-STD-810H zahŕňajú rôzne extrémne podmienky, v rámci ktorých museli Apple Watch Ultra vydržať vo vysokých a nízkych teplotách a čeliť pri tom viacerým externým vplyvom ako dažďu, vetru, vlhkosti, hrdzi, piesku a prachu, výbušnému prostrediu, otrasom, vibráciám pri streľbe a ďalším.

V skratke ide v podstate o akýkoľvek environmentálny faktor, s ktorým by sa mohlo zariadenie stretnúť, ak by ho používala americká armáda.

Reklama, ktorá vám to v skratke ukáže

Spoločnosť Apple je preslávená tým, že jej videoreklamy sú krátke a veľmi dobre cielené. Výnimkou nie je ani posledný spot „Call To The Wild“ (Volanie do divočiny), ktorý dáva najavo, ako by ste asi mohli svoje Apple Watch Ultra používať.

Hoci je nám jasné, že 95 % majiteľov ich bude nosiť na ruke maximálne niekde v meste, určite sa nájde malé percento ľudí, ktorí ocenia robustnú a odolnú konštrukciu v rámci svojej práce či vykonávania rizikových aktívít.

Veď zamyslite sa sami nad sebou, koľkokrát ste si dali svoje Apple Watch z ruky dole (pri športe, na stavbe a podobne), aby ste zamedzili poškodeniu ich krehkého ion-x sklíčka, ktoré sa štandardne dodáva do hliníkových modelov predávaných na Slovensku? Apple Watch Ultra riešia presne tento problém.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Satelitné SOS zachránilo turistom v Taliansku život. Mali iPhone 14

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here