Podľa najnovších únikov, ktoré pochádzajú z technologického sveta sa spoločnosť Apple chystá urobiť veľkú zmenu v dizajne svojich inteligentných hodiniek Apple Watch. Ako informuje portál 9to5mac, jeden z najväčších dizajnových zásahov sa bude týkať systému pripojenia remienka, ktorý má byť úplne prepracovaný.

Uvedená informácia opäť len potvrdila, že všetky súčasné remienky Apple Watch budú nekompatibilné s novým modelom, ktorý môže niesť názov Apple Watch X. Jej pôvodným zdrojom je leaker Kosutami, ktorý je v komunite považovaný za veľmi presného najmä vďaka potvrdeným únikom o FineWoven príslušenstve, ktoré Apple vydal v septembri tohto roka. O úniku po prvýkrát informoval na sociálnej sieti X (bývalý Twitter).

Kosutami navyše nie je jediný, kto očakáva od budúcoročných Apple hodiniek väčšiu zmenu aj po dizajnovej stránke. Agentúra Bloomberg už pred niekoľkými mesiacmi informovala o plánoch Apple na „oslavu“ desaťročného obdobia, odkedy boli pôvodné Apple Watch predstavené (po boku iPhonu 6 / 6 Plus).

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Už v pôvodnej správe Bloombergu jej autor Mark Gurman uviedol, že Apple skúma možnosti, ako zmeniť systém pripájania remienkov k hodinkám.

Pre toto chce Apple zmeniť systém pripájania remienkov 

Dôvodom je fakt, že súčasný systém s drážkami zaberá vo vnútri hodiniek množstvo priestoru, ktorý by mohol byť využitý efektívnejšie, napríklad pre väčšiu batériu alebo iné technológie.

Podľa Gurmana bude nový dizajn systému na pripájanie remienka založený na magnetoch. Bližšie podrobnosti o tom, ako by to malo vyzerať a fungovať však Gurman neuviedol.

Každopádne už teraz je jasné, že táto plánovaná zmena bude mať výrazný dopad na trh s príslušenstvom pre Apple Watch. Mnohí zákazníci, ktorí vlastnia aj niekoľko rokov rôzne kvalitné remienky a menia si len raz za pár rokov hodinky sa s nimi budú musieť rozlúčiť.

Každopádne ku tejto zmene príde po prvýkrát za cca desať rokov a tak to neberieme vôbec tragicky.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch Pro budú vyrobené z titánu. Tento model hodiniek vyradia z ponuky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -