Zdá sa, že spoločnosť Apple plánovala príchod Cellular modelu hodiniek Apple Watch dávno predtým, ako sme sa ho dočkali pri príchode tretej generácie. Na internete sa objavili fotografie prototypu Apple Watch Series 2, ktoré mali okrem zlatého tela z nehrdzavejúcej ocele dostať aj funkciu Cellular, ktorá umožňuje užívateľom využívať ich možnosti aj bez viazanosti na pripojenie k sieti cez iPhone.

Fotky prototypu zdieľal na svojom Twitter profile užívateľ DongleBookPro, ktorý sa už niekoľkokrát postaral o celkom zaujímavé zistenia o produktoch zo stajne Apple. Modely LTE je možné rozlíšiť od GPS verzií na základe červeného tlačidla Digital Crown.

- Reklama -

Apple Watch 2 Cellular

Nie je však žiadnym prekvapením, že sa Apple chcel najskôr uistiť o bezproblémovom fungovaní zariadenia ešte predtým, ako ho posunul do produkcie. Podľa zberateľa prototypov bolo dôvodom oneskorenia Cellular modelu neúspešné testovanie. Modem, ktorý zabezpečuje LTE komunikáciu sa prehrieval a to spôsobovalo až v 60% prípadov výpadok siete. Vzhľadom na tento problém sa prototyp hodiniek neposunul do ďalšej fázy testovania.

Prvé LTE Cellular verzie uzreli svetlo sveta v roku 2017, pri príchode Apple Watch Series 3. Informácie ale naznačujú, že jablková spoločnosť plánovala debut tejto verzie už o rok skôr, v prípade predošlej generácie. Technológia sa nakoniec o niečo oneskorila, pričom na našom trhu na tieto modely žiaľ čakáme dodnes.

Už zajtra by sme sa mali dočkať predstavenia novej generácie Apple Watch Series 7, ktorá prinesie okrem očakávanej zmeny dizajnu aj nové funkcie a väčší displej v prípade oboch ponúkaných modelov. Nenechajte si ujsť naše články týkajúce sa zajtrajšej konferencie, ktorá štartuje už o 19:00.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -