Tesne pred konferenciou Wonderlust sme uverejnili správu, v ktorej sme napísali, že spolupráca medzi spoločnosťami Apple a Hermès končí, nakoľko sa Apple posúva vpred ku svojim ekologickým cieľom a Hermès odstránilo zo svojho internetového obchodu všetky kožené remienky pre inteligentné hodinky Apple Watch. Samotný event však na prekvapnie všetkých celú situáciu zmenil.

Apple ani Hermès zrejme nechceli ukončiť svoje dlhoročné a hlavne veľmi úspešné partnerstvo a presne preto v spolupráci predstavili úplne novú kolekciu remienkov pre Apple Watch Series 9, ktoré nie sú vyrobené z kože, no pochádzajú z návrhárskych štúdii prestížnej francúzskej značky. Spoločnosť Apple ich už ukázala aj na svojej oficiálnej internetovej stránke a zákazníci si vďaka tomu majú z čoho vyberať. Len ceny sú samozrejme relatívne vysoké, avšak to ku Hermès patrí. Je to predsa luxusný sortiment.

Zaujímavé však je, že Hermès predáva aj naďalej kožené remienky na Apple Watch Series 9 a k dispozícii má hneď celé kolekcie. Dokonca ich neponúka samostatne, ale samozrejme v exkluzívnom balení spolu s inteligentnými hodinkami Apple Watch Series 9 v jednotnom originálnom balení tak, ako sme na to boli doposiaľ zvyknutí.

Apple Watch Hermès môžu stáť aj 1 700 €

Apple Watch Hermes
Zdroj: Hermes

Jediný rozdiel je v tom, že kožené varianty už nie sú k dispozícii na webovej adrese spoločnosti Apple, ale zákazníci ich musia hľadať priamo na stránkach Hermès. Výrobca začne svoje produkty rozosielať zákazníkom už 22. septembra 2023.

Zatiaľ čo za najlacnejšie prevedenie stojí spolu s hodinkami 1 399 €, za najdrahší produkt zaplatíte 1 709 €. Sú to teda poriadne príplatky, no keď sa to niekomu páči, prečo nie.

Vo všetkých prípadoch budete mať k dispozícii drahší model Apple Watch Series 9 vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a so zafírovým sklom. Na výber je tiež strieborný, alebo vesmírne šedý variant.

Apple Watch Hermes
Zdroj: Hermes

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových smartfónov z dielne Apple, určite si nenechajte ujsť naše články, v ktorých sme zhrnuli všetky zásadné novinky modelového radu iPhone 15.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Aj deti milujú hodinky Apple Watch!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -