Výmenný program spoločnosti Apple na opravu iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro, ktoré trpia na problémy so zvukom, sa blíži ku koncu. Deje sa to takmer tri roky po jeho oficiálnom oznámení. V tomto článku vám prezradíme, či má vaše zariadenie nárok na takýto bezplatný servis, ktorý vám výrobca vykoná aj mimo záručnej doby.

Spoločnosť Apple, ktorá program bezplatných opráv iniciovala v auguste 2021, prijala rozhodnutie predĺžiť ho z dvoch rokov na tri ešte v roku 2022, čím demonštrovala svoje odhodlanie riešiť hardvérovú poruchu, ktorá mohla potencionálne trápiť veľké množstvo používateľov. Informoval o tom portál 9to5mac

Predmetný problém sa týka výhradne 6,1″ modelov iPhone 12 a iPhone 12 Pro vyrobených od októbra 2020 do apríla 2021, ktoré pravdepodobne zdieľajú ten istý komponent. Na väčší iPhone 12 Pro Max, alebo naopak najmenší iPhone 12 mini sa nedá uplatniť.

Keďže výmenný program sa má skončiť koncom apríla 2024, majiteľom zariadení s touto nepríjemnou chybou sa kráti čas na bezplatnú opravu. Presnou príčinou problému je porucha modulu prijímača, ktorá má za následok absenciu zvuku počas prichádzajúcich a odchádzajúcich hovorov. Ak máte zariadenie vyrobené vo vyššie uvedenom časovom rámci, môžete sa s tým stretávať na pravidelnej báze. Neskôr Apple problém vyriešil.

Bez kontroly cez sériové číslo 

iPhone 12 v bielej farbe
Zdroj: Unsplash (Akhil Yerabati)

Na rozdiel od niektorých iných servisných programov spoločnosť Apple neposkytla pre tento problém kontrolu prostredníctvom sériového čísla. Preto je potrebné kontaktovať priamo podporu, aby ste si overili, či sa na váš iPhone vzťahuje tento program. Je to dosť netradičný postup, no za pokus to stojí.

Spoločnosť Apple sprístupnila túto službu na celom svete. Ďalšie podrobnosti nájdete na jej oficiálnej stránke, ktorá sa týmto výmenným programom zaoberá podrobnejšie. Keďže sa však blíži k svojmu koncu, majiteľom oprávnených zariadení odporúčame, aby urýchlene konali a využili túto možnosť bezplatnej opravy. Bola by to veľká škoda, keby vám prepadla.

iPhone 12 Apple prestal predávať ešte v septembri minulého roka, no vďaka skladovým zásobám ho stále viete získať po kliknutí na tento odkaz len za 489,9 € s DPH. Vzhľadom na jeho výkonný 5 nm procesor A14 Bionic, stále moderný dizajn, skvelú výdrž batérie a kvalitné fotoaparáty sa jeho nákup určite oplatí. Je to ideálny vstup do sveta Apple.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 Pro Max môže priniesť najväčšiu batériu v histórii.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -