Okrem nových modelov Apple Watch Series 9 a Apple Watch Ultra 2 už čoskoro privítame aj novú systémovú aktualizáciu. Apple Watch si v prípade najbližšieho updatu výrazne polepšia. Inteligentné hodinky sa dočkajú vítaných zmien, ktoré prinesie verzia watchOS 10. Na čo všetko sa môžeme tešiť?

Aktualizácia watchOS 10 prináša komplexné zmeny dizajnu aplikácií a nový spôsob zobrazovania informácií na rôznych ciferníkoch hodiniek. Vývojári sa zamerali ako na vizuálnu stránku používateľského rozhrania, tak aj na pridanie nových aplikácií, ale aj zdokonalenie už existujúcich funkcií.

Dôležité informácie priamo na základnej obrazovke

Vďaka watchOS 10 teraz môžete vidieť viac informácií na ciferníku hodiniek bez otvárania jednotlivých aplikácií. Stačí pootočiť korunkou Digital Crown a zobrazia sa vám widgety s rôznymi údajmi.

Widgety môžu tiež obsahovať skupiny kompilácií, ktoré vám umožňujú prispôsobiť si ciferník podľa vašich potrieb. Apple tu pridal tiež dva nové ciferníky. Konkrétne ide o pestrofarebné zobrazenie Pallete a hravý ciferník so Snoopym a Woodstuckom.

Zdroj: Apple

Novinky pre aplikácie a nové funkcie 

Svetové hodiny teraz majú farebné pozadie podľa denného času, čo vám pomôže lepšie sa orientovať v čase. Tieto informácie bude možné pridať aj na základnú obrazovku.

Apple však neostalo iba pri natívnych apkách. Aplikácie tretích strán dostanú rozloženie na celý displej, ktoré využíva viac priestoru na obrazovke a je prehľadnejšie.

Zdroj: Apple

S watchOS 10 budú tréningy presnejšie a efektívnejšie

Apple Watch vystupujú v úlohe pomocníka pre športovcov a nadšencov fyzickej aktivity, čo si Apple veľmi dobre uvedomuje. Aj preto sme sa dočkali ďalších zaujímavých vylepšení pre kondíciu a cvičenie.

Kondícia sa dočká novej sekcie, ktorá zobrazí vitrínu s trofejami, ktoré ste získali za svoje aktivity. Pribudnú aj videá na celú obrazovku pre každý krúžok aktivity, ktoré vás motivujú a inšpirujú.

Apple Watch bude možné cez Bluetooth prepojiť s príslušenstvom pre cyklistov, ako sú senzory kadencie a srdcového tepu. To vám pomôže presnejšie sledovať váš tréning a dosiahnuť lepšie výsledky.

Do sledovania cyklistického tréningu prichádzajú aj výkonové zóny založené na FTP (funkčnom prahu výkonu).

Zdroj: Apple

Vďaka tomu budú vaše tréningy efektívnejšie a tešiť sa môžete aj na lepší prehľad o výstupných informáciách. Cyklistické tréningy sa naviac stanú živou aktivitou na iPhone, ktorá bude zdieľaná z hodiniek Apple Watch. To znamená, že môžete vidieť svoju trasu, rýchlosť, vzdialenosť a ďalšie údaje na obrazovke iPhonu.

Nový watchOS 10 ulahodí aj fanúšikom turistiky. Do Apple Watch pribudne nová funkcia pre kompas, ktorá vám pomôže objavovať prírodu úplne novým spôsobom. Vďaka tejto vychytávke bude možné nájsť správnu cestu a pozrieť si záchytné body v novom grafickom prostredí.

Zdroj: Apple

Apple nezabúda ani na duševné zdravie

Do Apple Watch dorazia nové funkcie zamerané na duševné zdravie a zdravie zraku. Do aplikácie Zdravie si môžete zaznamenávať svoj duševný stav cez iPhone a iPad.

Údaje z hodiniek Apple Watch vám následne môžu pomôcť lepšie pochopiť svoje emócie. Môžete tiež vykonať štandardizované hodnotenia, ktoré vám pomôžu odhaliť riziko úzkosti a depresie.

watchOS 10 súhrn
Zdroj: Apple

Kedy dorazí watchOS 10? 

Nadchádzajúca aktualizácia sa krátko po ukončení konferencii Wonderlust ocitla na zozname kandidátskych verzií. To znamená, že ju jablková spoločnosť uvedie pre všetkých používateľov už čoskoro. Udeje sa tak konkrétne 18. septembra, kedy vyjde aj iOS 17 či iPadOS 17.

Prečítajte si tiež  Apple práve predstavilo Apple Watch Series 9: Čo nové prinášajú?

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -