Spoločnosť Apple nám predstavila úplne nové inteligentné hodinky Apple Watch Series 9 (viac sa o nich dočítate tu) a Apple Watch Ultra 2 (viac sa o nich dočítate tu), ktoré sú plné technologických vychytávok. Jednou z nich je aj šikovné gesto s názvom „Double Tap„, ktoré vám umožňuje ovládať hodinky aj bez toho, aby ste sa dotkli displeja. Stačí pohnúť prstami na ruke, kde máte hodinky na zápästí.

A aj keď je to všetko super a dokonca to čiastočne zvládajú aj vaše staršie Apple Watch, spoločnosť Apple evidentne začala pracovať na tejto funkcií na poslednú chvíľu. Hoci totiž dostala veľkolepú prezentáciu na evente Wonderlust, Double Tap si hneď po uvedení Apple Watch Series 9 alebo Apple Watch Ultra 2 do predaja okamžite neužijete. Na túto funkciu budete musieť čakať minimálne mesiac, kedy vám ju odomkne softvérová aktualizácia watchOS.

Samotné gesto bude k dispozícii najmä v situáciách, keď budete mať plné alebo dokonca mokré ruky a nebudete vedieť potvrdiť hovor, prípadne zrušiť budík.

Dnes to ľudia riešia napríklad tak, že Apple Watch ovládajú končekom nosa. To však nie je zrovna ideálne a na ulici to môže vyzerať zvláštne.

Ako funguje Double Tap? 

Po novom vám, ale bude stačiť poklepať dvoma prstami na ruke (viď video nižšie), čo rozoznajú snímače umiestnené v spodnej časti Apple Watch a túto informáciu odošlú do nového čipu S9, ktorý ju rýchlo spracuje a aplikuje v rámci ovládania. Je to užitočný trik, na ktorý sa už teraz veľmi tešíme.

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple Watch si mali rozumieť s Androidom: Apple pracoval na kompatibilite roky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -