Spoločnosť Samsung má povesť odvekého rivala spoločnosti Apple. Táto firma prináša špičkové technologické produkty pre Android používateľov, ktoré majú perfektne navrhnuté funkcie a tiež super-moderný dizajn.

Samsung evidentne zaznamenal obrovský úspech prémiových hodiniek Apple Watch Ultra, ktoré sa po prvýkrát ukázali v septembri 2022. Ako informuje portál Androidheadlines, už čoskoro sa voči ním postaví so svojim vlastným riešením. Podľa uniknutých informácií plánuje spoločnosť Samsung na budúci mesiac predstaviť úplne novú sériu inteligentných hodiniek Samsung Galaxy Watch, ktorá bude zahŕňať dostupnejší model Samsung Galaxy Watch 7 v dvoch veľkostiach a úplne nový model Samsung Galaxy Watch Ultra.

Vďaka dnešnému úniku vieme, čo môžeme od týchto zariadení očakávať. Samsung sa evidentne rozhodol naplno zabojovať voči Apple a nič pri tom nepodceniť.

Samsung Galaxy Watch 7 ako konkurencia pre Apple Watch Series 9

Začnime dostupnejším modelom Samsung Galaxy Watch 7, ktorý bude priamym konkurentom pre Apple Watch Series 9. Výrobca ho bude ponúkať v dvoch veľkostiach (40 mm a 44 mm) rovnako, ako predchádzajúci model Galaxy Watch 6.

Hodinky si budete môcť zaobstarať v dvoch farebných prevedeniach. Konkrétne pôjde o zelené a krémovo biele prevedenie. Na ich tele bude použitý materiál Armor Aluminum 2 a displej má chrániť špičkové zafírové sklíčko, čo bude obrovská konkurenčná výhoda oproti Apple Watch Series 9. Tie sa totiž spoliehajú len na tvrdené ION-X sklíčko a ako si môžete prečítať aj v našom článku, zďaleka nejde pri takto drahom produkte o uspokojivé riešenie.

Samsung Galaxy Watch 7 a Samsung Galaxy Watch Ultra
Zdroj: AndroidHeadlines (snímka obrazovky)

Zaujímavé je, že aj základné modely budú spĺňať normu americkej armády MIL-STD-810H, ktorá je zárukou extrémnej odolnosti v tých najnáročnejších podmienkach. Takisto budú vodotesné do 5 ATM a IP68.

Čo sa týka akumulátorov, v menšom 40 mm modeli sa má nachádzať 300 mAh batéria a vo väčšom 44 mm modeli zas 425 mAh. Podľa úniku budú mať hodinky lepšiu výdrž ako Galaxy Watch 6, avšak netreba čakať žiadne zázraky. Len pre predstavu, predošlá generácia zvládla fungovať približne 1 – 2 dni v závislosti od spôsobu používania a aktivovaných funkcií.

Fanúšikovia sa však môžu tešiť aj na úplne nové procesory. Samsung v tomto smere nastolí zásadnú zmenu, keď čip pre Galaxy Watch 7 nebude produkovať 5 nm výrobným procesom, ale len 3 nm výrobným procesom, čo je aktuálne to najlepšie na trhu. Práve vďaka tomuto pokroku by sa mal zvýšiť jednak výkon hodiniek, ale takisto ich efektivita. Úložisko má dosahovať až 32 GB (čo je posun zo 16 GB) a maximálny jas displeja dosiahne až 2 000 nitov.

Prečítajte si tiež  5 funkcií, ktoré by ste mali vyskúšať na iPhone: O mnohých z nich ste zrejme nepočuli

Samsung Galaxy Watch Ultra ako konkurencia pre Apple Watch Ultra

Samsung Galaxy Watch Ultra
Zdroj: Onleaks x Smartprix

Samsung príde v roku 2024 aj s úplne novým modelom Galaxy Watch Ultra, ktorý má konkurovať Apple Watch Ultra. Dostane 47 mm puzdro vyrobené z titánu a bude dostupný vo farbách Titanium Gray, Titanium Silver a Titanium Beige.

Čo sa týka odolnosti, opäť sa tu dočkáme certifikácie MIL-STD-810H ale aj 100 M (10 ATM), čo značí, že Samsung Galaxy Watch Ultra budú odolnejšie voči vode. Obrovská má byť aj batéria v týchto hodinkách, ktorá sa má hrdiť kapacitou až 590 mAh.

Rovnako, ako Samsung Galaxy Watch 7 budú aj Samsung Galaxy Watch Ultra vybavené 3 nm procesorom a 32 GB úložiskom. Zariadenie dostane jasnejší displej až na úrovni 3 000 nitov (rovnako ako majú Apple Watch Ultra 2) a taktiež podporu LTE (eSIM).

Kedy Samsung predstaví svoje nové hodinky 

Samsung Galaxy Watch Ultra
Zdroj: Onleaks x Smartprix

Samsung by mal svoje nové hodinky odhaliť na nadchádzajúcom podujatí Galaxy Unpacked, ktoré sa uskutoční už 10. júla v Paríži a teda skoro presne za mesiac.

Okrem hodiniek sa očakáva aj predstavenie nových skladacích smartfónoch Samsung Galaxy Z Fold 6, Samsung Galaxy Z Flip 6 a možno aj bezdrôtových slúchadiel.

Ceny zatiaľ nie sú známe, ale očakávame, že budú podobné ako pri Galaxy Watch 6, pričom model Galaxy Watch Ultra budú o niečo drahší než Galaxy Watch 5 Pro. V oboch prípadoch by však ceny mali byť nižšie, než pri konkurenčných Apple Watch.

Apple Watch sa už dajú kúpiť lacnejšie, no stačiť to nemusí 

Zdroj: YouTube / Rozetked (snímka obrazovky)

Nedávno sa na internete objavila správa, ktorá znázornila, ako spoločnosti Apple v priebehu roka výrazne klesol podiel na trhu s inteligentnými hodinkami z 24,5 % na 18,2 %. Táto istá správa zároveň potvrdila, že používatelia nakupovali inteligentné hodinky medziročne až o 8,8 % viac, no ich priemerná cena klesla o citeľných 11 %.

Spoločnosť Apple je v tomto smere stále relatívne nekompromisná a svoje nositeľné zariadenia predáva za vysoké ceny. Každopádne, ich cena po niekoľkých mesiacoch v predaji prirodzene klesá a tak na nich dokážete slušne ušetriť. Cena v zátvorke predstavuje čiastku, ktorú si výrobca za Apple Watch pýtal v čase uvedenia na trh:

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Petr Mára rozbalil nový iPhone 14 Pro Max a iPhone 14. Pozrite sa na jeho balenie a prvé dojmy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -