Pokiaľ ste si nainštalovali operačný systém iOS 16 a máte pocit, že výdrž batérie je podstatne horšia ako v predošlej verzii, zďaleka nie ste sami. Na túto istú chybu sa sťažujú tisíce zákazníkov spoločnosti Apple po celom svete, pričom na ňu upozorňujú na sociálnych sieťach, fórach a rovnako aj webových stránkach.

Podobné správanie je pritom normálne. V zariadení sa ocitne úplne nový softvér, ktorý potrebuje niekoľko dní na to, aby sa „usadil“. Pri iOS 16, ktorý je možné používať už dva týždne to, ale celkom neplatí. Ľudia majú stále problémy.

Spomaľuje Apple staršie iPhony s iOS 16 zámerne? 

iOS 16 obrázok
Zdroj: Blog do iPhone

Na internete sa dokonca objavili špekulácie, že Apple zhoršilo výdrž batérie zámerne, aby u majiteľov starších zariadení, ktorí tento trend pociťujú azda najvýraznejšie, vyvolalo túžbu po novom iPhone 14.

Toto je síce šialená konšpiračná teória, no netreba zabúdať, že Apple už v minulosti znížilo výkon na starších zariadeniach pomocou aktualizácie bez toho, aby o tom informovalo. Firma musela následne po dlhých súdnych sporoch zaplatiť odškodné v stovkách miliónov dolárov.

Pravdepodobnosť, že by Apple niečo podobné riskovalo znova sa, ale blíži k nule a to, že iOS 16 nefunguje na niektorých starších zariadeniach ukážkovo môže spôsobovať ich starší hardvér spolu so slabším akumulátorom. Apple väčšinou tieto chyby ladí niekoľko týždňov či dokonca mesiacov.

Až 63 % používateľov uviedlo, že sa výdrž po inštalácii zhoršila 

iOS 16 výdrž batérie
Zdroj: Unsplash / Sahej Brar (úprava redakcie)

Fakt, že niečo nie je v poriadku však potvrdil aj zahraničný portál 9to5mac, ktorý usporiadal anketu, v ktorej sa ľudí pýtal na zhoršenú výdrž batérie po inštalácii iOS 16. Až 63 % respondentov uviedlo, že sa im výdrž batérie výrazne zhoršila po tom, ako si túto novinku pridali do svojho zariadenia.

A potvrdiť to žiaľ musíme aj my v redakcii, pričom sme tento negatívny jav zaznamenali prakticky na všetkých zariadeniach, ktoré máme k dispozícii. Či už ide o staručičký iPhone X z roku 2017 alebo omnoho novší iPhone 13 Pro, vo všetkých prípadoch máme pocit, že telefón vydrží o niečo menej.

Budeme radi, keď sa nám ku tejto téme vyjadríte aj vy. Pocítili ste, že by sa váš iPhone vybil rýchlejšie ako s operačným systémom iOS 15? Ak áno, aký máte model a v akom rozsahu tento problém pociťujete. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  iPhone 12 ponúka rýchlejší osobný hotspot. Apple sa tým nepochválilo.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -