Minulý rok portál 9to5Mac informoval, že spoločnosť Meta pracuje na nových inteligentných hodinkách so zabudovaným fotoaparátom, ktoré majú konkurovať Apple Watch. Podľa najnovších zistení však Meta vývoj tohto nositeľného zariadenia v súčasnosti pozastavila. Dôvodom je väčší záujem o metaverse.

Podľa agentúry Bloomberg boli hodinky, ktoré mali Wi-Fi, zabudovanú službu Spotify a podporu GPS odložené, pretože firma mala pri ich vývoji problémy, ktoré spôsobovalo zvláštne umiestnenie fotoaparátu.

„Zariadenie, ktoré bolo vo vývoji najmenej dva roky, malo obsahovať niekoľko funkcií známych z iných inteligentných hodiniek, vrátane sledovania aktivity, prehrávania hudby a posielania správ. Prototyp teraz zastaveného zariadenia obsahuje dva fotoaparáty, čo je kľúčový rozdiel oproti lídrom na trhu, ako sú Apple Watch. Podľa obrázkov a videa prototypu, ktoré videl Bloomberg, bola jedna kamera umiestnená pod displejom a druhá na zadnej strane oproti zápästiu používateľa.“

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Druhý až 12 MP fotoaparát mal fungovať len vtedy, keď by si používateľ dal svoje hodinky dole zo zápästia. Problémom však bolo, že „prítomnosť fotoaparátu spôsobovala problémy s ďalšou funkciou sledovania nervových signálov zo zápästia, ktoré mali slúžiť ako digitálne príkazy“.

Na rozdiel od hodiniek Apple Watch, ktoré sa zameriavajú na fitnes a pohodu, mali inteligentné hodinky od spoločnosti Meta potenciál na to, aby boli súčasťou metaversu. „Meta vyzdvihla výhody elektromyografie ako spôsobu využitia rúk človeka za účelom ovládania virtuálnej reality“. 

Namiesto obchodu s aplikáciami konto na Facebooku 

Okrem toho konkurent Apple Watch nemal mať vlastný obchod s aplikáciami. Namiesto neho by človek potreboval účet na Facebooku, ktorý by obsluhoval všetok dostupný softvér.

Prečítajte si tiež  Komentár: Apple odštartovalo s AirTagom ďalší multimiliardový biznis

Medzi prítomnými apkami, mali byť Spotify, WhatsApp, Instagram, sledovanie dennej aktivity, tréningy, fotogaléria, kalendár a ďalšie. Konkurent Apple Watch bol pôvodne plánovaný na na rok 2023 s cenou okolo 349 dolárov. V súčasnosti však nie je isté kedy a či vôbec príde do predaja. Nechajme sa prekvapiť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -