Pri tohtoročnom predstavení vynovenej Apple TV 4K sme všetci očakávali, že jej ovládač dostane aj U1 Wideband čip. Vďaka tejto technológii by ho bolo možné lokalizovať rovnako ako AirTag, nech už by sa nachádzal v útrobách gauča alebo v inej miestnosti. Povedzme si na rovinu, že strata ovládača nebýva príjemná. Hľadáme ho aj desiatky minút a pri tom ho môžeme mať rovno pred nosom.

Na internetovej stránke Etsy sa teraz objavilo zaujímavé riešenie, ktoré niekoho môže potešiť. Šikovní dizajnéri vymodelovali držiak, do ktorého z jednej strany vložíte svoj AirTag a z druhej strany tenučký Apple TV Siri Remote. Rozmery tohto príslušenstva sú 126.5mm x 40.5mm x 14mm a hoci po dizajnovej stránke pôsobí dosť hrubým dojmom, v skutočnosti má len o cca 4 milimetre viac, ako aktuálny Apple TV Siri Remote.

- Reklama -

Potenciál zabíja dizajn a cena

Aj keď to po vizuálnej stránke pôsobí všelijako, autorom sa nedá uprieť snaha, nakoľko toto riešenie môže byť aj veľmi praktické. Na výber je viacero farebných prevedení, pričom si môžete zvoliť aj zelenkastú verziu, ktorá svieti v tme.

Na výrobu slúži 3D tlačiareň a ako materiál bol použitý odolný plast. Cena príslušenstva je presne 11,23 €, čo síce nie je až tak veľa, no pri pripočítaní ceny za AirTag zaplatíte až 46,23 €. Za takúto čiastku už pomaly kúpite aj nový ovládač.

Pozrite si fotografie v galérii a napíšte nám do komentára, ako sa vám toto riešenie zapáčilo. Budeme radi za všetky vaše reakcie, ktoré nám pod týmto článkom zanecháte.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.