Podľa poslednej správy Marka Gurmana (presnosť 89,1%) chystá spoločnosť Apple viacero prekvapení v oblasti inteligentnej domácnosti. Informácie naznačujú, že technologický gigant plánuje prepojiť Apple TV s reproduktorom HomePod, aby mal používateľ čo možno najväčší zážitok a komfort z používania oboch zariadení súčasne.

Produkt by mal slúžiť ako domáce centrum, ktoré by ste mali položené napríklad v obývačke a mohli by ste cezeň ovládať všetky pripojené systémy v rámci HomeKitu. Aby toho nebolo málo, tento „hybrid“ počíta aj s kamerou pre FaceTime hovory či ďalšími šikovnými vylepšeniami.

HomePod integrovaný v Apple TV by bol schopný prehrávať nielen hudbu, ale aj nahradiť/doplniť menej kvalitné reproduktory vo vašej TV (tak ako to robí HomePod alebo HomePod mini dnes). Pri sledovaní filmov, seriálov alebo videí, prípadne hraní hier by ste získali oveľa lepší akustický zážitok.

Kedy sa ho dočkáme?

Mark Gurman nám žiaľ nešpecifikoval, kedy by sme sa mohli takéhoto zariadenia dočkať v praxi. Existuje ale malá pravdepodobnosť, že to bude už o niekoľko týždňov či mesiacov, no my skôr tipujeme na rok 2022 či 2023.

Napíšte nám do komentára, či by vás takéto zariadenie zaujalo alebo považujete prepojenie HomePodu a Apple TV za úplne zbytočné. Z nášho pohľadu sa jedná o fajn nápad…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.