Jeden z najpresnejších leakerov na svete – Mark Gurman (presnosť 89,1%) zverejnil prostredníctvom agentúry Bloomberg informáciu, že spoločnosť Apple skúma špeciálny HomePod, ktorý by mohol ponúkať iPad pripojený na pohyblivé robotické rameno. Toto zariadenie by sledovalo pohyb používateľov po miestnosti počas telefonátov cez FaceTime.

Hoci je celá myšlienka poriadne bláznivá, treba si uvedomiť, že Apple je najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete a pokiaľ by chcela predstaviť podobné zariadenie, ktoré by kombinovalo HomePod a iPad, určite by s tým nemala problém. Do pozornosti dávame fakt, že o niečo podobné sa nedávno pokúsil aj Amazon so svojich domácim reproduktorom Echo Show (viď galéria).

- Reklama -

Počiatočná fáza vývoja

Nie je to tak dávno, čo Mark Gurman zverejnil informáciu, že Apple pripravuje HomePod s displejom a prednou kamerou. Týmto spôsobom by posunulo komunikáciu či funkcionalitu na úplne novú úroveň a zariadenie by získalo oveľa širšiu využiteľnosť.

No a ak vás dnešná informácia potešila, máme pre vás aj horšiu správu. Hoci toto celé znie ako fajn sci-fi nápad, v súčasnosti je ešte iba v rannej fáze vývoja. Inými slovami, v Cupertine ho zatiaľ nazývajú ako koncept, čo znamená, že sa nikdy nemusí predstaviť.

Pre Apple je ale dôležité napredovať v tejto oblasti. Pred pár týždňami ukončilo predaj veľkého HomePodu s tým, že sa chce naplno venovať menšej a dostupnejšej verzii, ktorej recenziu sme pripravili na tomto odkaze. Určite by nebolo prekvapením, keby sme sa v budúcnosti dočkali hneď niekoľkých nových produktov z kategórie domácich reproduktorov. Je to predsa obrovský trh!

Napíšte nám do komentára, či vás nápad s robotickou rukou a iPadom zaujal. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.