Prešiel rok od chvíle, kedy sme si po prvýkrát vyskúšali Apple TV+. Technologický gigant ju spustil 1. novembra 2019. Prečítajte si môj krátky komentár o tom, do akej miery ma oslovila a či si ju budem predplácať aj naďalej.

Na Apple TV+ sú kvalitné filmy a seriály

Začnime tým najdôležitejším, obsahom. Ani po 12 mesiacoch do Apple TV+ nepribudlo toľko filmov a seriálov, koľko by som očakával.

Na druhej strane sú ale všetky diela úplne nové a unikátne. Niektoré majú vyššiu mieru kvality, iné zase nižšiu. Sám sa neradím medzi veľkých kritikov ale skôr mainstreamových konzumentov.

Niečo ma na službe oslovilo viac, iné zase menej. V priemere však môžem povedať, že každý mesiac bolo čo pozerať. Vždy som sa žiaľ spoliehal len na cca dva diely konkrétnych seriálov týždenne, čo je z môjho pohľadu nedostatočné.

V tomto smere má Apple TV+ silné rezervy a aj keď na nich Apple pracuje, stále nie sú doriešené.

Oceňujem ale snahu priniesť aspoň veľké filmové produkcie. Spomeniem napríklad film Greyhound s Tomom Hanksom. Apple dnes navyše spolupracuje s režisérom Martinom Scorsesem na filme Killers of the Flower Moon, kde si hlavnej úlohe zahrá Leonadrdo DiCaprio a Robert De Niro.

A a aby som nezabudol, v poslednej dobe sa šepká aj o novej „Bondovke“. Na viac informácií si ale musíme počkať.

Doplnková služba

V podstate som to naznačil už v texte vyššie. Nechcem týmto spôsobom nijako dehonestovať Apple TV+, no na plnohodnotnú streamovaciu službu zatiaľ nemá.

Samozrejme, dokážem to aj objektívne porovnať. Sám predplácam HBO GO a Netflix. V oboch prípadoch sa tu nachádza väčšie množstvo obsahu. Predsa len sú tieto služby na trhu dlhšie a nepoužívajú výhradne vlastné filmové/seriálové produkcie.

Najčastejšie teda spúšťam Netflix, potom HBO GO a potom Apple TV+. Tým sa radí až na tretie miesto v mojom „rebríčku“, čo nie je práve najlepšia vizitka. Pokiaľ by som však predplácal aj Amazon Prime, pravdepodobne by klesla ešte nižšie.

Aby som bol fér, oproti vyššie spomínaným službám je len nováčikom. Treba na to prihliadať. Navyše drvivá väčšina používateľov (vrátane mňa) ju má v rámci ročnej skúšobnej doby zadarmo. Nech mi teda Apple TV+ z akéhokoľvek titulu nesedí alebo nevyhovuje, zatiaľ som za ňu nezaplatil ani euro.

S balíkom Apple One mi dáva zmysel

Dostávame sa do poslednej časti môjho komentára a tým je platenie. Na rovinu? Za 4,99€ mesačne by som do toho nešiel. Podobne platím aj za HBO GO za väčšiu pridanú hodnotu. Na druhej strane ale hovorím, že za určitých okolností dáva zmysel aj Apple TV+ a predplatné neukončím ani po skončení skúšobnej doby. Dôvodom je balíček Apple One, ktorý bol sprístupnený iba pár dní dozadu.

Doteraz som predplácal rodinný Apple Music za 8,99€/mesačne a iCloud 200GB za 2,99€/mesačne. Dokopy to činilo nejakých 12€/mesačne.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo tvOS 14! Pozrite sa čo prináša a na aké zariadenia ho nainštalujete.

Po novom som však prešiel na rodinný balíček Apple One za 14,95€, kde mám okrem toho všetkého aj Apple Arcade a Apple TV+. Ani jedna z týchto služieb nie je nijako extra presvedčivá. Na druhej strane, za tie 3€ navyše to asi stojí.

Skúste mi do komentára napísať svoj názor. Budem rád za každý prívesok a postreh, ktorým doplníte diskusiu. Ako sa na to pozeráte vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.