Spoločnosť Apple predstavila úplne novú Apple TV 4K, ktorá je lacnejšia a výkonnejšia v porovnaní s predchodcom. Na prvý pohľad to vyzerá tak, že po dizajnovej stránke sa zariadenie nijako nezmenilo. Zdanie však klame.

Novinka s 5 nm procesorom A15 Bionic totiž neobsahuje ventilátor, vďaka čomu sa podarilo zredukovať jej rozmery. Pokiaľ sa pozrieme na celkové telo, to sa zmenšilo o zhruba 10 %.

Pri váhe to je však oveľa výraznejšie, nakoľko tá je nižšia až o 50 %. Nie, že by vám to na niečo pri tomto type zariadenia bolo, ale ide o zaujímavú informáciu.

Zariadenie je vraj ekologickejšie 

Apple TV 4K
Zdroj: Unsplash / Brandon Romanchuk

Len pre porovnanie, zatiaľ čo predchádzajúca generácia Apple TV 4K vážila 425 gramov, tá nová váži buď 208 alebo 214 gramov (v závislosti od verzie). Tento drobný šesťgramový rozdiel vzniká preto, lebo väčší 128 GB model ponúka aj ethernetové pripojenie, zatiaľ čo menší 64 GB sa spolieha len na Wi-Fi.

„Zvýšenie účinnosti procesora A15 Bionic eliminuje potrebu vnútorného ventilátora, čo má za následok kompaktnejší dizajn a prispieva k 25-percentnému zníženiu uhlíkovej stopy v porovnaní s predchádzajúcou generáciou,“ uviedla spoločnosť Apple v tlačovej správe, v ktorej zariadenie predstavila.

V predchádzajúcej Apple TV 4K, ktorá bola predstavená v roku 2021 sa nachádza klasický kovový ventilátor, ktorý slúži na účely aktívneho chladenia. Keďže však malo toto zariadenie starší čip A12 Bionic, nemôžeme sa čudovať, že sa pri niektorých úlohách „zapotilo“.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Garmin Epix Gen 2 Sapphire kúpite v zľave za super cenu. Tieto inteligentné hodinky konkurujú Apple Watch Ultra
Môže ťa zaujímať
- Reklama -