Dostupný model od jablkovej spoločnosti bol predstavený zhruba pred mesiacom. Od tej doby si získal srdcia používateľov po celom svete. Napriek všetkým výhodám nesie so sebou aj množstvo nedostatkov, ktoré možno niekomu budú prekážať. Toto je 5 vecí, ktoré nám chýbajú na iPhone SE 2. generácie.

5. Ultraširokouhlý objektív

Recenzia iPhone SE 2. generácie
5 vecí, ktoré nám chýbajú na iPhone SE 2. generácie.

Hoci iPhone SE 2. generácie nekritizujeme kvôli jeho fotoaparátu, musíme povedať, že by bolo absolútne skvelé, keby tu bol ešte jeden ultraširokouhlý objektív. Aj my síce primárne fotíme na klasickú „širokouhlú“ šošovku, no 120-stupňový uhol pohľadu vyzerá veľmi dobre a v súčasnej dobe je aj značne populárny. Nejde len o samotné fotografie.

Výborne s ním vyzerajú napríklad aj videá a vôbec nemusí ísť o profesionálne zábery. Stačia aj príbehy na Instagrame alebo Facebooku.

4. Bez nočného režimu

Nočný režim je najskôr nastavený na predvolené nastavenia. To znamená, že sa automaticky zapne a sám určí časovač. Aj keď je to skvelé pre bežné obrázky, lepšia kontrola nad fotoaparátom vášho iPhone môže viesť k lepším obrázkom. Chcete rozsvietiť obrázok pomocou blesku v nočnom režime? Alebo možno budete chcieť použiť viac času pri fotografovaní alebo zapnutí živých fotografií. Tieto nastavenia môžete ovládať testovaním fotoaparátu iPhone a nájdením najlepších nastavení pre vás. Takže stlačte tlačidlá a hrajte sa so všetkými úpravami. Len nezabudnite na trpezlivosť a dôslednosť. A kto vie, môžete dokonca vyhrať Apple Night Mode Challenge . Veľa štastia!

O tomto sme už písali a myslíme si, že táto technológia nechýba len v iPhone SE 2. generácie. Apple tvrdí, že využíva ultraširokouhlý objektív a širokouhlý objektív na to, aby dokázala správne fungovať. Nevieme síce, ako je to v skutočnosti, no v podstate sa tým vraciame k bodu vyššie, ktorý hovorí o absencii druhej šošovky fotoaparátu.

Náš názor je taký, že istý druh nočného režimu by sa sem dal pridať aj bez dodatočného hardvéru. Stačili by softvérové možnosti, na ktoré dnes potrebujete dodatočné appky. Nočný režim teda v iPhone SE 2. generácie teoreticky funguje, no nie je primárne vstavaný v aplikácii fotoaparát a takisto nie je rovnako kvalitný. Treba po ňom pátrať v App Store.

3. Bez Face ID

iPhone SE 2. generácie

Aj keď ho teraz veľmi nemôžeme používať (kvôli rúškam), od roku 2017 sme si na nový spôsob odomykania tvárou akosi zvykli. Netvrdíme, že odomykanie cez Touch ID je zlé alebo pomalé. Práve naopak, aj táto technológia funguje spoľahlivo a dobre.

Na druhej strane je ale podľa nášho názoru Face ID o niečo komfortnejšie, jednoduchšie a v neposlednom rade aj „atraktívnejšie“. Predsa len sa jedná o modernejšiu technológiu.

2. Zobudenie klepnutím na displej

3 dôvody, prečo si kúpiť iPhone SE 2. generácie.

Možno, že ste o tom ani nevedeli, no ak ste zvyknutí „zobúdzať“ svoje iPhony jednoduchým dotykom na zobrazovaciu jednotku, pri tejto novinke to nie je možné, nakoľko nemá vyššie uvedené Face ID.

Vystačiť si teda musíte s dotykom na tlačidlo Domov v ktorom je Touch ID. Opäť ide len o maličkosť, no práve na tých sa zakladá celkový používateľský komfort. Našťastie je v tomto smere iPhone SE 2. generácie veľmi dobre vyladený a rýchlo si zvyknete.

Prečítajte si tiež  iPhone 7 by mohol byť výkonnejší ako iPad Pro

1. Bez U1 Wideband čipu

iPhone SE 2. generácie je vo vnútri rovnaký ako iPhone 8.

Dnes toto možno nepovažujete za nedostatok, no v blízkej budúcnosti sa to môže zmeniť. S touto „vychytávkou“, ktorá má potenciál disponuje iPhone 11 a iPhone 11 Pro.

Okrem toho, že cez ultraširokopásmový čip môžete posielať súbory oveľa rýchlejšie a tiež dokáže celkom presne určite polohu vášho zariadenia (na centimetre), prináša aj iné funkcie ako napríklad odomykanie auta (ktoré Apple pripravuje pravdepodobne v iOS 14). Škoda, že si ho majitelia iPhonu SE 2020 neužijú…

Záver

Tieto body môžete považovať za nedostatky. Netreba ale zabúdať na dve veci. V prvom rade je iPhone SE 2. generácie hlavné lacné a trvácne zariadenie. V Cupertine teda netlačili na inováciu, aby ho mohli predávať od 479€.

Druhú vec je, že všetko čo mu chýba dostane iPhone 12 mini (a ešte oveľa viac). Bude síce o niečo drahší, no zato „namakanejší“. Ak teda chcete moderný iPhone v týchto rozmeroch, budete si musieť ešte chvíľu počkať.

3 dôvody, prečo sa tešíme na iPhone 12 mini (5,4") za 749€.
5 vecí, ktoré nám chýbajú na iPhone SE 2. generácie.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.