Viete si predstaviť, že vaše slúchadlá AirPods budú mať na nabíjacom puzdre dotykový displej? Hoci to znie trochu zbytočne, s týmto konceptom už experimentoval čínsky výrobca, ktorý vyrobil napodobeninu slúchadiel AirPods s takouto obrazovkou. Zahraničný portál Macrumors neodolal pokušeniu a toto zariadenie si zaobstaral, aby zistil, aké potenciálne výhody by dotykový displej mohol priniesť ikonickým slúchadlám od Apple.

Po otvorení puzdra týchto napodobenín slúchadiel AirPods redaktora privítal displej zobrazujúci rôzne užitočné informácie, napríklad stav pripojenia, aktuálny čas, úroveň nabitia batérie jednotlivých slúchadiel a dokonca aj možnosti regulácie hluku. Medzi ďalšie funkcie patrili nastavenia „Find My„, predvoľby ekvalizéra, prispôsobiteľné pozadia, baterka a prekvapivo aj spôsob ovládania fotoaparátu v iPhone. 

A aj keď to znie celé veľmi zaujímavo, má to jeden háčik, ktorým bol práve samotný dotykový displej. Ten podľa redakcie nefungoval uspokojivo a často neregistroval dotyky používateľa. Problém predstavovala dokonca aj celková kvalita zvuku či funkčnosť niektorých nastavení, ako napríklad ekvalizéra.

Apple pracuje na AirPods s dotykovou obrazovkou

Možno sa v tejto chvíli pýtate, na čo je podobný test vlastne dobrý. Hlavným dôvodom je fakt, že displej by mohli mať v budúcnosti aj skutočné slúchadlá AirPods priamo od Apple. A nie je to len bájny únik z pera niektorého leakera.

Spoločnosť Apple totiž v tejto súvislosti získala svoj vlastný patent podaný v roku 2021, ktorý podrobne opisuje víziu slúchadiel AirPods s integrovaným dotykovým displejom.

Táto plánovaná funkcia presahuje rámec jednoduchých úprav nastavení a navrhuje priame ovládanie prehrávania, nastavenie hlasitosti a dokonca možnosť lajkovať skladby alebo preskakovať skladby. Všetko priamo na nabíjacom puzdre.

Patent spoločnosti Apple naznačuje, že takýto dotykový displej by mohol poskytovať hmatovú spätnú väzbu a ponúkať intuitívnejšiu a pohodlnejšiu schému ovládania bezdrôtových slúchadiel.

Hodil by sa AirPods Pro dotykový displej? 

Aj keď nič takéto v súčasnosti oficiálne neexistuje, bezdrôtové slúchadlá s dotykovou obrazovkou z Číny ukazujú, aké možnosti by takáto funkcia mohla ponúknuť. Otázkou však zostáva, či by samotní spotrebitelia dokázali túto výhodu oceniť a používali by ju.

Samozrejme, v prípade opisovaného zariadenia je prevedenie veľmi zlé. Skutočné AirPods s displejom by museli na dotyk reagovať rýchlo a presne.

Pekným príkladom sú slúchadlá JBL Tour Pro 2, ktoré sa vizuálne dosť podobajú práve na AirPods Pro a ponúkajú aj dotykový displej. Ich štandardná cena štartuje na úrovni 279 €, no po kliknutí na tento odkaz sa dajú získať za 237 €. V tomto prípade už ide, ale o produkt, ktorý by mal fungovať bez akýchkoľvek pochybení.

Prečítajte si tiež  AirPods od Xiaomi stoja 29€. Porazia originál?
JBL Tour Pro 2
Zdroj: YouTube / TechLine (snímky obrazovky)

Čo si myslíte vy? Mali by ste záujem o verziu slúchadiel AirPods so zabudovaným dotykovým displejom? Vaše názory nám napíšte do komentára na sociálnych sieťach. Sme na ne zvedaví.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -