Spoločnosť Apple v roku 2024 príde so zmenou, ktorá nemusí vyhovovať každému. Ak si plánujete kúpiť iPhone 16 Pro alebo iPhone 16 Pro Max, musíte sa pripraviť na to, že tieto zariadenia budú fyzicky väčšie. Výrobca si zrejme odpustí výraznejšie dizajnové zmeny a bude sa držať štandardných tvarov, materiálov a tiež povrchových úprav.

Namiesto toho však ponúkne menší iPhone 16 Pro so 6,3″ uhlopriečkou, ktorá nahradí súčasný 6,1″ model. Zákazníci si tiež budú môcť vybrať väčší iPhone 16 Pro Max, ktorý vymení aktuálny 6,7″ displej za 6,9″ uhlopriečku. To je už celkom dosť, čo poviete?

Problém zmeny veľkostí je, že si to ľudia nezvyknú vedieť predstaviť naživo až dovtedy, kým Apple smartfóny nepredstaví. Našťastie tu ale máme uniknuté CAD súbory, podľa ktorých sa čínskym výrobcom podarilo vytvoriť veľmi presné makety.

iPhone 15 Pro Max vs iPhone 16 Pro Max (porovnanie rozmerov)

iPhone 15 Pro Max vs iPhone 16 Pro Max
Zdroj: X / Zone Of Tech (úprava redakcie)

Jedna z nich sa teraz dostala aj Danielovi zo Zone Of Tech, ktorý ju zdieľal na sociálnej sieti X. Konkrétne ide o iPhone 16 Pro Max v svetlom farebnom prevedení, ktorý vyzerá na prvý pohľad pomerne rovnako, ako minuloročný iPhone 15 Pro Max.

Keď si však zariadenie a maketu priložíte k sebe, okamžite uvidíte, o koľko väčší bude nástupca. A aj keď sme sa tejto zmeny úprimne celkom báli, takto na fotkách to nevyzerá byť príliš dramatické zväčšenie.

iPhone 15 Pro Max vs iPhone 16 Pro Max
Zdroj: X / Zone Of Tech (úprava redakcie)

Je síce pravda, že už iPhone 15 Pro Max je pre väčšinu majiteľov veľmi veľký a veľmi ťažký, čo je dôvod, pre ktorý si kupujú menšie prevedenie so 6,1″ displejom, no táto možnosť im zostane. iPhone 16 Pro bude od iPhonu 15 Pro v prakticky rovnakom pomere väčší, ako iPhone 16 Pro Max od iPhonu 15 Pro Max.

iPhone 15 Pro Max vs iPhone 16 Pro Max
Zdroj: X / Zone Of Tech (úprava redakcie)
iPhone 15 Pro Max vs iPhone 16 Pro Max
Zdroj: X / Zone Of Tech (úprava redakcie)

Na záver už iba jedna myšlienka, ktorou sa premostíme do minulosti. Pamätáte si na počiatky tabletov okolo roku 2010, kedy boli v trende malé 7″ zariadenia? Apple na to nadviazal a v roku 2012 uviedol na trh iPad mini s trochu väčšou, 7,9″ uhlopriečkou.

Teraz, v roku 2024 tu budeme mať vrcholový smartfón s displejom tak veľkým, ako mali dávnejšie menšie verzie tabletov. To je skutočne bláznivá predstava, čo poviete?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Honor Pad 8 je má 12" displej a je extrémne lacný. Pripomína iPad Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -