Spoločnosť Apple nám niekedy v septembri 2022 predstaví nový iPhone 14, ktorý dostane po dvoch rokoch mierne prepracovaný dizajn. Zariadenie sa bude držať plochých hrán a využívania rovnakých materiálov ako dnes, no niektoré tvary či detaily budú skrátka iné. Šepká sa tiež, že možno úplne zmizne notch pre Face ID.

Nahradiť by ho mohlo hneď niekoľko riešení, ktorým sme sa dopodrobna venovali v tomto článku. Na rovinu však uvedieme, že tým najmenej pravdepodobným scenárom je, že iPhone 14 bude mať všetky technológie biometrickej autentifikácie vrátane prednej kamery skryté pod displejom. K tomu by malo dôjsť až niekedy v roku 2023 respektíve 2024.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

No a ak by vás zaujímalo, ako by to v takomto prípade vyzeralo, pozrite si nasledujúci koncept z YouTube kanála #ios beta news, ktorý nám to názorne predviedol.

Podobný dizajn ako iPhone 13 s niekoľkými menšími zmenami 

Ako môžete vidieť sami, základné šasi zariadenia pôsobí veľmi podobne ako iPhone 12 alebo iPhone 13. Hlavný rozdiel sa však nachádza v zadnej časti, kde fotoaparáty nie sú umiestnené v dodatočnom vypuklom výreze ale šošovky sú dosadené priamo do tela zariadenia.

S takýmto riešením prišiel po prvýkrát iPhone 6 ešte v roku 2014. Odvtedy sme sa s ním stretli už pri viacerých generáciách iPhonu.

No a pri pohľade na displej hneď uvidíte, že mu v jeho vrchnej časti niečo chýba. Nezabúdajte, že Face ID by tu bolo stále prítomné, no jednotlivé snímače a kamery by sa nachádzali na viacerých miestach pod displejom, ktorý by v nich bol mierne perforovaný (zriedený počet pixelov).

Vďaka tomu by vám nič na obrazovke neprekážalo a Face ID by mohol fungovať rovnako spoľahlivo ako dnes. Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tomto dizajnovom riešení vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro si možno udrží minuloročnú cenovku. Koľko zaň dáme na Slovensku?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.