Spoločnosť Apple v roku 2023 výrazne uľahčila testovanie beta verzií svojich operačných systémov iOS 17 či iPadOS 17. Aj to je možno dôvod, prečo sa do toho pustilo ešte väčšie množstvo ľudí, ktorí si chceli vyskúšať nové funkcie o celé mesiace skôr, ako všetci ostatní. Ak patríte medzi nich, možno, že ste narazili na nepríjemný problém – ako prejsť na plnú verziu. Samozrejme vám s tým pomôžeme.

Aj keď doteraz existoval určitý postup, ktorý si môžete pamätať pri operačnom systéme iOS 16 alebo starších, v prvom rade treba napísať, že tento rok sa všetko zmenilo. Prechod z vývojárskej beta verzie na tú plnú je vďaka novému systému omnoho ľahší a zaberie vám iba niekoľko sekúnd.

Jediné čo musíte zrušiť vo svojom zariadení je odber verejného / vývojárskeho profilu, čo zvládnete úplne pohodlne cez nastavenia. Aby ste v tom mali lepší prehľad, rozpísali sme to v postupe nižšie.

Návod: Ako prejsť z beta verzie iOS 17 na plnú verziu iOS 17?

  • Otvorte si Nastavenia na vašom iPhone
  • Vyberte položku Všeobecné
  • Kliknite na položku Aktualizácia softvéru
  • Kliknite na Beta Aktualizácie
  • Kliknite na tlačidlo „Vyp.“

Nutné je však zdôrazniť, že vyššie uvedený postup už nemusí fungovať úplne každému. Ak ste si totiž nainštalovali poslednú RC verziu iOS 17, ktorá je označovaná aj ako „kandidátska„, dá sa povedať, že už v podstate používate plnohodnotný iOS 17.

Po tom, čo spoločnosť Apple dnes večer vydá iOS 17 pre celý svet, vám nevyskočí žiadna možnosť na update a budete na to musieť čakať opäť do ďalšej aktualizácie, napríklad na iOS 17.0.1 alebo iOS 17.1, ktorá príde v priebehu niekoľkých dní, nanajvýš týždňov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Ako predĺžiť výdrž batérie v iPhone pri fotení?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -