Možnosť prehrávania zvukov pozadia Apple ohlásilo ešte pred konferenciou WWDC, ktorá prebehla minulý mesiac. Funkcia má užívateľom dopomôcť k sústredeniu a relaxácii, či už pri práci alebo vo voľnom čase. S príchodom beta verzie systému iOS 15 si ju môžeme konečne vyskúšať.

Zvuky pozadia alebo ak chcete „Background Sounds“ nedostali svoju osobitnú aplikáciu, ale nájdeme ich vo všeobecných nastaveniach. Jedná sa o ambientné melódie a zvuky prírody, podobne ako v prípade reproduktoru HomePod.

iOS

Ako zapnúť zvuky pozadia v iOS 15 a iPadOS 15

Ešte predtým, ako sa pozrieme na návod pre zapnutie zvukov pozadia na iPhone či iPade, ubezpečte sa, že máte nainštalovanú betu nového systému. Ak ešte nie ste členom beta programu a chcete si aktualizáciu iOS 15 stiahnuť, tu je návod ako na to.

  1. Otvorte na vašom zariadení aplikáciu Nastavenia
  2. Zvoľte kategóriu Prístupnosť
  3. V menu Sluch zvoľte podkategóriu Zvuk a Obraz
  4. Prekliknite sa na možnosť Zvukov pozadia (Background Sounds) a vyberte si vami preferovaný zvuk

Na výber je momentálne šestica rôznych zvukových stôp pričom Apple sľúbilo, že v dohľadnej dobe pridá ďalšie. V menu si môžete dané zvuky ešte pred ich spustením vyskúšať v podobe krátkej ukážky. Zvoliť si môžete aj hlasitosť zvuku pri prehrávaní ale spustenie funkcie pri prehrávaní médií.

zvuky

Čo hovoríte na túto funkciu vy? Samozrejme, v obchode App Store sa nachádza nespočetné množstvo aplikácií určených pre relax a prehrávanie zvukov pozadia. Na druhej strane, integrácia každej funkcie priamo do systému je určite plusom.

Prečítajte si tiež  Na svete je 1 miliarda aktívnych iPhonov a to nie je ani zďaleka všetko
Môže ťa zaujímať
- Reklama -