Odomknutie modrých bubliniek v rámci iMessage pre operačný systém Android je téma, ktorá už dlhé roky rezonuje po celom svete. Platforma od spoločnosti Apple je totiž uzavretá a technologický gigant z Cupertina to neplánuje nijako zmeniť.

Používatelia, ktorí medzi sebou komunikujú prostredníctvom viacerých platforiem však majú kvôli tomu komplikovanejší život, nakoľko nemôžu využívať viaceré výhody, ktoré im systém iMessafe ponúka. A hoci sa Google snažil spoločnosti Apple ponúknuť svoj štandard RCS, ktorý by to celé zjednodušil, Apple ho najmä z bezpečnostných dôvodov odmietol do svojej platformy implementovať. Do boja sa však pustili ďalší.

Ešte začiatkom roka sme vás informovali o službe Sunbird Message, ktorá bola v tom teste dostupná v rámci testovania malému množstvu používateľov. Jej vývojári vymysleli spôsob, ako môžete používať iMessage vrátane väčšiny výhod aj na svojom smartfóne s operačným systémom Android. Stačí si len vytvoriť svoje vlastné Apple ID konto, cez ktoré budete komunikovať.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

No a presne na to zareagoval generálny riaditeľ spoločnosti Nothing Carl Pei. Značka, ktorej produkty sa stále viac podobajú na originály od spoločnosti Apple totiž v spolupráci so službou Sunbird ponúkne svojim zákazníkom možnosť, ako môžu komunikovať so svojimi priateľmi, ktorí majú iPhone aj prostredníctvom obľúbených modrých správ.

Na Slovensku možno ich dôležitosť až tak nepociťujeme, nakoľko u nás viac „fičia“ komunikačné platformy typu Messenger či WhatsApp, no v USA je situácia iná a ľudia si sú ochotní kúpiť iPhone len kvôli tomu, aby v ňom mali „modrý“ iMessage. Dokonca sa hovorí o tom, že deti v amerických školách s Androidom sú z tohto dôvodu šikanované.

Carl Pei na základe výskumu zistil, že väčšina zákazníkov, ktorí nakupujú slúchadlá spoločnosti Nothing vlastnia stále iPhone. Môže za to pravdepodobne to, že sa do veľkej miery podobajú na AirPods no predávajú sa za výrazne nižšie ceny.

A keďže jedným z dôvodov, prečo sa ľudia majú báť prejsť na Android je nedostupnosť iMessage, v novom videu sa ospravedlňuje Timovi Cookovi a odkazuje mu, že našiel riešenie, ako tento obrovský nedostatok vyriešiť.

Nechajme sa teda ešte prekvapiť, ako to bude fungovať v praxi. Každopádne iMessage na Androide je vďaka moderným službám, medzi ktoré patrí aj Sunbird Message konečne reálna vec. Uvidíme, ako na to bude reagovať Apple.

Prečítajte si tiež  iPhone mini sa lúči: Apple ho zruší a vy ho už nikdy neuvidíte. Stále sa dá kúpiť v zľavách za super peniaze
Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.