Pokiaľ si kúpite vlajkovú loď s operačným systémom Android, ktorá pochádza z roku 2022, je vysoká pravdepodobnosť, že v nej nájdete čipovú sadu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Aj keď ide o výkonný procesor, na to, čo predvádza A16 Bionic v novom iPhone 14 Pro / 14 Pro Max sa nechytá. Qualcomm však pripravuje nástupcu, ktorý bude oveľa silnejší.

Novinka by mala prísť na trh niekedy pred koncom roka a podľa portálu Techradar, ktorý sa odvoláva na leakera Digital Chat Station, ponúkne ultra-vysokofrekvenčú verziu, ktorá bude atakovať až 3,4 – 3,5 GHz (v porovnaní s dnešnými 3,2 GHz).

Prečítajte si tiež  Video: Takto Samsung pred piatimi rokmi trolloval Apple

Snapdragon 8 Gen 2 má byť jednoducho delo, ktoré predbehne aj konkurenciu od Apple. Čo sa týka grafického výkonu, ten by mal iPhone 14 Pro / 14 Pro Max aspoň dorovnať (ak nie prekonať). Bližšie podrobnosti však v tomto smere zatiaľ neboli zverejnené.

Android má šancu predbehnúť Apple. S tvrdeniami, ale musíme byť opatrní

Android smartfón
Zdroj: Unsplash / Adrien

Aj keď je možné, že spoločnosť Qualcomm vyvinie výkonnejší čip než Apple, dokým tento procesor neuvidíme naživo, s tvrdeniami musíme byť opatrní. Podobných indícii už totiž bolo dosť a nikdy sa nepotvrdili. Navyše A16 Bionic ponúka extrémne sofistikovaný hardvér, ktorý bude veľmi ťažké prekonať.

Prečítajte si tiež  Sú vaše AirPods vhodné na výmenný program? To sa dozviete v tomto článku

Po celý čas musíme mať na pamäti, že výkon smartfónov závisí od viacerých faktorov, nie len od hrubej rýchlosti čipovej súpravy. Dôležitú úlohu tu zohráva aj efektívnosť softvérového kódovania, dostupnosť operačnej pamäte RAM či tepelný manažment. No a v tomto má Apple jasnú výhodu.

Apple má dokonalo zladený softvér aj hardvér 

iPhone 14 Pro Max dynamic island
Zdroj: Unsplash / James Yarema

Jednou z najväčších predností spoločnosti Apple je to, že má pod palcom celý návrh softvéru aj hardvéru. Technológie teda vyvíja ruka v ruke a dokáže z nich „vyžmýkať“ čo možno najviac výkonu.

Android funguje na inom princípe a musí sa spoliehať na vývojárov a výrobcov tretích strán, kvôli čomu môže byť výkon vo finálne nižší, než sa očakáva.

Za zmienku tiež stojí, že spoločnosť Qualcomm má naplánovaný svoj Snapdragon Summit už na 15 – 17. novembra 2022. Práve počas tejto udalosti by mala prísť na trh nová generácia čipovej súpravy, ktorá má byť veľkým prekvapením.

Dajte nám vedieť do komentára, či si myslíte, že Android v najbližšom období prekoná Apple.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here