Smartfóny v roku 2020 slúžia aj na zábavu. Vďaka vysokému výkonu dokážu poskytnúť relatívne slušný zážitok z hrania najrôznejších titulov. Nie vždy je žiaľ ovládanie cez dotykový displej najšťastnejšie riešenie. Spoločnosť Anker prišla s alternatívou, ktorú nazýva PowerCore Play 6K. Používať ju môžete na iOS a Androide.

Anker predstavil fantastický herný ovládač pre iOS a Android

Ak si radi pustíte na svojom smartfóne PUBG, Fortnite či GTA San Andreas, určite nám dáte za pravdu, že najmä na menších zobrazovacích jednotkách je hranie dosť náročné. Ovládacie prvky sú rozmiestnené blízko pri sebe a prstami si prekrývate obsah.

Možno by to tak nebolo, keby nemali aktuálne mobilné zariadenia extrémne štíhli dizajn. Do veľkej miery kazí zábavu práve držanie smartfónu, ktoré nie je úplne ergonomické. Anker však predstavil nový herný ovládač PowerCore Play 6K, ktorý všetko zmení.

Medzi jeho najzaujímavejšie benefity patrí aj prítomnosť obrovského 6700 mAh akumulátora, ktorý vám padne na úžitok pri spúšťaní tých najnáročnejších hier (ktoré čerpajú najviac energie). Zabudované USB-A a USB-C porty podporujú širokú škálu zariadení…

Toto príslušenstvo má veľmi zaujímavý dizajn. Jeho posledná tretina sa dá rozšíriť tak, aby doň zapasoval „obrovský“ smartfón, ako napríklad iPhone 11 Pro Max. Najväčším prekvapením je však informácia, že sa na celom ovládači nenachádza ani jedno tlačidlo pre hranie či D-Pad.

Anker sa pri vývoji sústredil na pohodlné držanie zaradenia v ruke, vďaka čomu vám postačia aj tradičné ovládacie prvky na displeji. Zo zaujímavých detailov by sme mohli spomnúť ešte port s podporou 15W nabíjania či vstavaný ventilátor, ktorý zabráni prehrievaniu vášho telefónu. Ovládač je už pochopiteľne v predaji a cena sa pohybuje na úrovni 30€. Je to podľa vás dobré riešenie? Napíšte nám do komentára.

zdroj

Prečítajte si tiež  Táto MagSafe powerbanka ponúka až 10 000 mAh za skvelú cenu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.