O spoločnosti Apple je známe, že do svojich produktov montuje kvalitné zobrazovacie jednotky. Aj to je možno dôvod, prečo ich dlhé roky milujeme. To, čo ste ale zrejme nevedeli je, že Apple si dáva vyrábať displeje u externých dodávateľov, ako sú Samsung, LG alebo BOE. V blízkej budúcnosti sa to zmení.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

- Reklama -

Ako informuje agentúra Bloomberg, technologický gigant z Cupertina sa má v budúcnosti spoliehať výhradne sám na seba. Displeje si chce vyrábať vo vlastnej réžii, vďaka čomu sa osamostatní od externých dodávateľov a určite aj čo to ušetrí. Veľmi podobne to firma urobí aj so svojim vlastným 5G modemom, ktorý je stále vo vývoji a po čase aj s procesormi, ktoré sú postavené na platforme Apple Sillicon. To chce ale ešte čas…

Pochopiteľne, takáto zásadná zmena sa nedá urobiť zo dňa na deň. Aj preto bude pre Apple vyrábať displeje Samsung, LG či BOE ešte niekoľko dlhých rokov. Apple musí mať najskôr vybudovanú kompletnú infraštruktúru aj továrne, aby sa do produkcie svojich zobrazovacích jednotiek mohlo pustiť. A to nie je jednoduché.

Na druhej strane však firma dosiahne to, že už nebude musieť kontrolovať svoje dodávateľské reťazce pri jednom z najdôležitejších komponentov, ktoré sa nachádzajú prakticky v každom jednom produkte s výnimkou AirPods a príslušenstva.

Apple je na kvalitných displejoch závislé. Vyrába mu ich však konkurencia 

Studio Display a Mac Studio na stole s LED pásikmi
Zdroj: Unsplash / Lewek Gnos

Netreba pri tom zabúdať, že Apple je pri displejoch extrémne náročné. Firma dnes predáva napríklad svoj špičkový 32″ Apple Pro Display XDR . Rovnako tak si zákazníci môžu kúpiť síce dostupnejší, ale stále veľmi drahý 27″ Apple Studio Display za 1 767,6 €.

Rovnako tak je displej v iPhone 14 Pro Max, ktorý si na Slovensku môžete kúpiť skladom už za 1 430 €, odborníkmi hodnotený ako vôbec najlepší na svete (v mobilných zariadeniach). Paradoxne ho však pre Apple vyrába konkurenčný Samsung, nad čím sa môžu niektorí odporcovia ale aj fanúšikovia značky pousmiať.

iPhone 14 Pro
Zdroj: PhoneArena

Inými slovami, ak sa chce Apple tejto „nálepky“ zbaviť, biznis s displejmi si bude musieť riadiť samé. A vrcholoví manažéri v spoločnosti si to veľmi dobre uvedomujú. Uvidíme teda, či sa tieto ambiciózne plány podarí dotiahnuť do konca. Nechajme sa prekvapiť.

Dajte nám vedieť do komentára, či je toto podľa vás tá správna cesta. Malo by si Apple vyrábať vlastné displeje, alebo sa radšej spoliehať na produkty od externých dodávateľov? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -