Ešte pred niekoľkými dňami sa potvrdila správa, že iPad nebude možné používať ako centrálny Hub pre inteligentnú domácnosť HomeKit. Teraz sa ale zdá, že šlo o planý poplach. Kód v systémoch iOS 16 a iPadOS 16 totiž naznačuje, že iPady už síce nebudú podporovať nové rozhranie HomeKitu, no ako domáce centrum ho bude stále možné použiť.

Prečítajte si tiež  Únik: iPad mini má dostať 120 Hz displej. Je to ale reálne?

Spoločnosť Apple vyhlásila, že v prípade ovládania inteligentnej domácnosti chce zaviesť novú architektúru v podobe štandardu Matter. Tento krok prinesie lepšiu komunikáciu a prepojenie medzi inteligentnými domácimi zariadeniami od rôznych spoločností a výrobcov. Apple zavedie podporu Matter v pripravovaných systémoch, ktoré nám firma predstavila počas WWDC 2022.

Inteligentná domácnosť s kompromismi

Systémy iOS 16 a iPadOS 16 budú naďalej podporovať iPad ako domáce centrum bez straty funkčnosti. Spolu s týmito verziami sa v aplikácii Domov zavedie nová architektúra pre ešte efektívnejšie a spoľahlivejšie používanie. Keďže iPad nebude s novou architektúrou podporovaný ako domáci Hub, budeme sa musieť uspokojiť iba s aktuálnou funkcionalitou.

Zdroj: Apple

Tí, ktorí používajú iPad na nastavenie inteligentnej domácnosti, sa budú musieť vyhnúť aktualizácii nového systému. Ak sa teda chcete aj do budúcna spoľahnúť na iPad ako na domáce centrum, jednoducho ho nemôžete aktualizovať na novšiu systémovú verziu. Štandard Matter by sa mal podľa odhadov objaviť v aktualizácii iOS/iPadOS 16.1 alebo iOS/iPadOS 16.2.

Rozhranie inteligentnej domácnosti sa tak okliešti iba na dvojicu zariadení a to na Apple TV 4K a reproduktory HomePod. Vo vývoji by malo byť aj ďalšie zariadenie, ktoré prepojí tieto dva produkty dohromady a taktiež HomePod novej generácie, ktorý dostane dizajn po vzore pôvodného Apple reproduktora.

Prečítajte si tiež  Toto sú všetky novinky, ktoré sa objavia v Apple TV novej generácie

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -