Len pred pár dňami sme sa dozvedeli správu o tom, že spoločnosť Apple definitívne zastavila výrobu príslušenstva typu FineWoven, ktorým minulý rok nahradila výrobky z kože. O túto správu sa postaral známy leaker a zberateľ prototypov spoločnosti Apple Kosutami na svojom X / Twitter profile.

Hlavným dôvodom zastavenia výroby malo byť množstvo problémov s kvalitou materiálu FineWoven, čo žiaľ môžeme potvrdiť aj my v redakcii. Kompletnú recenziu, ako aj to, ako hrozne náš kryt vyzeral po niekoľkých mesiacoch používania si môžete pozrieť na tomto odkaze. Späť však k téme.

Hoci mali byť kryty FineWoven omnoho viac ekologické, ako výroba produktov z kože, ľudia s nimi evidentne nie sú spokojní a okrem toho, že ich vo veľkom reklamujú ich zrejme prestávajú nakupovať a prednosť dávajú iným, poväčšine dostupnejším alternatívam.

Dokonca pred ich nákupom varujú aj niektorí predajcovia, ako napríklad Amazon. To veľa vypovedá o ich mimoriadne nízkej kvalite.

Labutia pieseň pre kryty FineWoven

FineWoven recenzia
Zdroj: SvetApple

A aj keď Kosutami pred pár dňami napísal, že FineWoven končí, vo svojom aktualizovanom príspevku uviedol, že mu firma zrejme dá ešte jednu šancu. Nebude to, ale trvať večne.

Technologický gigant má konkrétne vyrobiť poslednú várku krytov FineWoven, ktoré budú dostupné v nových farebných prevedeniach. Teoreticky nám ich môže predstaviť na nadchádzajúcom podujatí Let Loose, ktoré sa bude konať 7. mája 2024.

To, čo nahradí materiál FineWoven zatiaľ nie je známe, no šepká sa, že by to mohla byť vegánska koža. Práve tá je najviac podobná tej skutočnej a zároveň je jej produkcia aj z ekologického hľadiska pre Apple akceptovateľná. Sme zvedaví, ako sa s tým firma popasuje.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Takto sa natáčala reklama na nový iPhone 14 a iPhone 14 Plus. Apple použilo špeciálneho robota
Môže ťa zaujímať
- Reklama -