Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple priniesla do beta verzie operačného systému iOS 16 aj percentuálny ukazovateľ aktuálneho stavu batérie. Ten sa dostal priamo do ikony v pravom hornom rohu, vďaka čomu nemusíte otvárať ovládacie centrum, aby ste skontrolovali presnú zostávajúcu kapacitu.

A aj keď je to novinka prínosná, už počas prvých testov sa nevyhla masívnej kritike zo strany vývojárov a verejnosti. Apple však promptne reaguje. Po poslednom vydaní ďalšej beta verzie iOS 16 pridáva ku zobrazeniu percent batérie možnosť, ktorá ich deaktivuje v čase, keď je iPhone v režime šetrenia energie. Všetko je to samozrejme voliteľné.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť
.

Pokiaľ sa vám v praxi nebudú páčiť čierne číslice na oranžovom indikátore v pravej časti obrazovky, jednoducho si ich v šetriacom režime vypnete. Všetko to urobíte cez Nastavenia > Batéria > Režim slabej batérie.

iPhone 13 percentá batérie v iOS 16
Zdroj: Macrumors
iPhone 13 percentá batérie v iOS 16
Zdroj: Macrumors

Akonáhle potom svoje zariadenie prepnete späť do normálneho režimu (napríklad po dobití batérie), percentá vám automaticky naskočia, takže ich nemusíte manuálne aktivovať v nastaveniach systému.

Samozrejme, ide len o drobnosť, ktorú pravdepodobne bude využívať malé množstvo používateľov. Každopádne, ak vám zobrazenie prekáža, dá sa deaktivovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -