Nasledujúce oznámenie prichádza uprostred povestí, týkajúcich sa skladacieho iPhonu. Apple tento produkt chystá s najväčšou pravdepodobnosťou na rok 2023. Technologický gigant chce zabezpečiť, aby bolo jeho sklíčko čo najodolnejšie a preto sa teraz spojil s výrobcom Corning.

Do tejto spoločnosti investoval až 45 miliónov dolárov zo svojho fondu Advanced Manufacturing Fund. Ďalšie firmy so sídlom v USA takto podporil za posledné štyri roky investíciami vo výške cca 450 miliónov dolárov. Ako uvádza Apple, táto „pomoc“ je určená pre rozšírenie výrobnej kapacity spoločnosti Corning na území USA. Taktiež má podporiť aj výskum a vývoj nových inovatívnych technológií, ktoré zvyšujú odolnosť a životnosť produktu.

- Reklama -

Spolupráca trvá už dlhé roky

Spoločnosť Corning poskytuje už dlhé roky ochranné sklá pre rôzne produkty od Apple. Nájdeme ich v iPhone, iPade a Apple Watch.

História tejto spolupráce sa datuje až ku predstaveniu prvého iPhonu v roku 2007. Minulý rok sme sa dozvedeli, že Corning stojí za vývojom Ceramic Shield v iPhone 12.

Apple o tomto dotykovom sklíčku tvrdí, že je tvrdšie ako akékoľvek iné sklíčko používané v konkurenčnom smartfóne. Vo výsledku sú tak aktuálne vlajkové lode až štyrikrát odolnejšie proti pádom, v porovnaní s predchodcami.

Corning distribuuje svoje sklá pod značkou Gorilla Glass aj pre nespočetné množstvo smartfónov s operačným systémom Android. Platí to aj pre Samsung Galaxy S21 Ultra.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJThe Verge
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.