2iPhony s iOS 17 trpia nepríjemnou chybou 

iOS 17 súhrn noviniek
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple má v posledných týždňoch plné ruky práce s tým, aby dokázala dokonalo optimalizovať svoj operačný systém iOS 17 pre iPhone, ktorý má žiaľ plno zvláštnych problémov. Už čoskoro príde veľká opravná aktualizácia iOS 17.1, ktorú už vývojári testujú vo viacmenej hotovej „kandidátskej“ verzii. A aj keď je to super, je tu malý háčik. Apple zatiaľ nerieši zásadný problém, ktorý trápi obrovské množstvo používateľov.

Nie je to tak dávno, čo sme vás informovali o tom, že iPhone sa najmä počas noci (ale v niektorých prípadoch aj počas dňa) sám od seba vypína, keď je na nabíjačke. Neaktívny býva pokojne aj niekoľko hodín, pričom v tejto chvíli sa s používateľom žiaľ nedá nijako skontaktovať. To, že sa vám to stalo si viete overiť aj sami. Stačí otvoriť Nastavenia > Batérie > a tu odlsedovať graf využívania batérie za posledných 24 hodín.

Samotná chyba sa žiaľ objavuje na pomerne rozsiahlom počte zariadení, pričom nie je limitovaná na konkrétne verzie iPhonov. Niekto s ňou má problém na najnovšom iPhone 15 Pro Max, no neočakávané vypínanie hlásia aj majitelia starších generácií iPhonu 14, iPhonu 13 a tiež iPhonu 12.

iPhone vybíjanie problém
Zdroj: Reddit / Nathan_lesage

Chyba je skrátka softvérová a vo veľkom sa začala prejavovať po prechode na operačný systém iOS 17, ktorý spoločnosť Apple oficiálne vydala 18. septembra.

A aj keď má Apple v rukách veľkú opravnú aktualizáciu iOS 17.1, ktorá rieši obrovské množstvo problémov vrátane „vypálených OLED displejov“, pri ktorých v skutočnosti dochádza ku retencii obrazu, na tento jeden detail sa akosi v aktualizácii zabudlo. Viac sa dočítate na ďalšej strane →

Späť