Spoločnosti Apple má aktuálne plné ruky práce s tým, aby dala dokopy svoj operačný systém iOS 17. Len pred pár dňami sme sa dočkali opravnej systémovej aktualizácie iOS 17.0.3, ktorá vyriešila prehrievanie nových iPhonov 15 Pro a tiež zaslepila dieru, cez ktorú bolo možné do smartfónu nahrať malvér. Zdá sa však, že týmto to neskončilo.

Na sociálnej sieti Reddit sa totiž objavil príspevok, ktorý opisuje pomerne záhadný problém. Väčšina ľudí by si ho za normálnych okolností ani nevšimla no pri pohľade na štatistiky je úplne jasne badateľný. No a o čo ide? Používateľ Nathan_lesage pridal do vlákna o iOS snímok obrazovky s grafmi využívania batérie, ktorý jasne dokazuje, že jeho zariadenie sa samovoľne vyplo o cca 3:00 hodine ráno a nefungovalo až do cca 7:00 hodiny ráno počas toho, ako spal. Systém mal nabehnúť vraj až v čase, kedy mu začal zvoniť budík.

Autor príspevku na to prišiel tak, že po prebudení musel znova zadať kód svojej SIM karty, čo mimo aktualizácie systému nie je hneď z rána vôbec bežné. Opisuje pri tom, že zariadenie dal do zástrčky predtým ako išiel späť s cca dvadsiatimi percentami batérie.

Podľa grafov následne vyčítal, že iPhone sa nabil na cca osemdesiat percent (optimalizované nabíjanie batérie), potom sa tento proces zastavil asi na dve hodiny a následne sa úplne vypol.

iPhone vybíjanie problém
Zdroj: Reddit / Nathan_lesage

Hoci bolo zariadenie evidentne vypnuté, akumulátor sa nabíjal aj naďalej, nakoľko v čase zapnutia mal už plných sto percent batérie. Problém sa v tomto prípade netýkal iPhonu 15 ani iPhonu 15 Pro, ale omnoho staršieho iPhonu 13.

Ku príspevku sa však rýchlo pridali aj ďalší používatelia, ktorí vlastnia napríklad iPhone 14 Pro Max či iPhone 13 Pro Max. Vo všetkých prípadoch ku chybe došlo po tom, čo zariadenia prešli na aktualizáciu iOS 17.0.3.

Renomovaný web potvrdil to isté 

A aj keď to znie pri najmenšom trochu zvláštne, na celú vec sa pozrel aj redaktor portálu 9to5mac, ktorému sa stalo na iPhone 15 Pro Max s iOS 17.0.3 presne to isté a spätne dohľadal na sociálnej sieti Reddit vyššie spomenuté vlákno, na základe ktorého zistil, že zďaleka nie je sám.

S najvyššou pravdepodobnosťou ide teda o chybu, ktorá sa medzi ľudmi vyskytuje bežne, no nie každý si ju uvedomí.

Problémom, ale je, že človek môže byť v pohotovosti aj v noci, prípadne v čase od 3:00 – 7:00 môže očakávať dôležitý hovor. Nikto sa mu, ale nedovolá, pretože jeho iPhone sa sám od seba vypne.

Prečítajte si tiež  Vďaka tomuto prvku nepotrebujete iPhone 11 Pro. Tento ťah sa Applu vydaril.

Pokiaľ si chcete skontrolovať, či sa niečo podobné nestalo aj vám, prejdite do: Nastavenia > Batérie > odsledujte graf za posledných 24 hodín.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -