Po tom, čo spoločnosť Apple na veľkom mediálnom evente predstaví nové produkty, zvyčajne trvá iba niekoľko minút, kým sa nimi naplní jej oficiálna internetová stránka Apple.com. Toto sa týka prakticky každej jednej jazykovej mutácie a aj keď majú od prvého dňa iPhone 15 či Apple Watch Series 9 a Ultra 2 na webe aj v Česku či Rakúsku, pre Slovensko to žiaľ neplatí.

Na tento problém sme upozorňovali viackrát, naposledy v roku 2021. Aj keď prebehol veľký mediálny event ešte 12. septembra o 19:00 hodine večer, dnes 2. októbra (v čase písania tohto článku) ukazoval oficiálny slovenský web spoločnosti Apple, ako čerstvo predstavenú novinku iPhone 14 a iPhone 14 Pro. Po modernejších vlajkových lodiach, ktoré svet spoznal pred takmer troma týždňami tu nie je ani jedna zmienka.

Pokiaľ vás zaujíma, prečo sa spoločnosť Apple absolútne nezaujíma o slovenský trh a prečo ponúka oveľa viac podpory pre susedné Česko alebo Rakúsko, odpoveď je úplne jednoduchá.

Naša krajina, ktorá sa nachádza uprostred Európy je jednoducho príliš malá na to, aby sa ňou spoločnosti Apple oplatilo bližšie zapodievať.

Apple kašle na Slovensko. Je to trochu hanba 

Napríklad v oboch spomenutých susedných krajinách majú používatelia k dispozícii možnosť nakupovať aj cez Apple Online Store, pričom v rakúskej Viedni je dokonca aj oficiálna predajňa Apple Store.

Na Slovensku nemáme žiadnu takúto možnosť a predaj Apple produktov tu zabezpečujú reselleri (APR a AAR predajcovia). Bližšie sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.

A aj keď je pravda, že spoločnosť Apple nemusí brať slovenský trh ako strategicky dôležitý, určite má aj tu stovky tisíc zákazníkov, ktorí si zaslúžia vedieť všetko o čerstvo predstavených novinkách.

Netreba totiž zabúdať, že Apple je najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete a tak by sa od nej očakávalo, keby si aspoň vedela na celom svete aktualizovať svoje internetové stránky, ktoré tu prevádzkuje. Takto je to trochu hanba a vyzerá to trápne. Veď problém s tým nemáva napríklad ani konkurenčný Samsung.

slovenské stránky spoločnosti Apple
Zdroj: Apple.sk

české stránky spoločnosti Apple
Zdroj: Apple.cz
české stránky spoločnosti Apple
Zdroj: Apple.cz

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple sa dnes postaral CNN a poriadny problém!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -