Vyzerá to tak, že Apple urobí zmenu, ktorú privítajú milióny používateľov po celom svete. Po pondelkovej premiére iOS 14.5/iPadOS 14.5 beta 4 sa vývojári stretli s novou funkciou, ktorú môžeme poznať napríklad z počítačov Mac.

Nie každý chce inštalovať najnovšie aktualizácie systému, no na druhej strane očakáva, že bude v bezpečí. Na tomto teraz v Cupertine zapracovali. Do iOS a iPadOS pribudla možnosť, kedy si sami “odstavíte” prijímanie klasických updatov, pričom však budete naďalej dostávať bezpečnostné opravy.

- Reklama -

Ak napríklad nedôverujete najnovším verziám iOS, prípadne sa ich obávate z dôvodu možných problémov (napríklad zhoršená výdrž batérie, chyby, bugy atď), skrátka si ich nainštalujete až vtedy, keď ich za vás vyskúšajú ostatní používatelia. Tak isto ale nebudete vystavení hrozbám, ako napríklad posledná chyba v Safari, ktoré treba odstrániť čo najrýchlejšie po ich objavení – pretože si do systému nahráte aspoň bezpečnostnú záplatu.

Apple samozrejme zachová aj štandardný spôsob aktualizácii tak, ako ho poznáme dnes. Pokiaľ ľudia dôverujú updatom, nemusia riešiť žiadne rozdeľovanie na samostatné aktualizácie a bezpečnostné opravy. Všetko funguje na báze dobrovoľnosti.

Myslíme si, že je to dobrý nápad

Aj keď v našej redakcii nemáme nikoho, kto by čakal s aktualizáciami na prvé ohlasy od ostatných používateľov, v princípe si myslíme, že toto rozdelenie je skvelým krokom a mohlo tu byť už dávnejšie. Ako sme avizovali v texte vyššie, podobný systém Apple ponúka aj pre platformu macOS, kde to funguje na výrobnú.

V rámci vydávania noviniek zo sveta Apple sa často stretávame s reakciami od našich čitateľov, ktorí sa boja aktualizovať na najnovšiu verziu operačného systému.

Zdravá nedôvera vzniká najmä preto, lebo tieto updaty zvyknú spôsobovať viacej problémov než osohu. Stačí si len spomenúť na iOS 14.4.1, ktorý dramaticky zhoršil výdrž batérie takmer na každom testovanom iPhone.

Napíšte nám do komentára, čo si o tomto nápade myslíte vy. Je pre vás zaujímavý alebo vám príde ako zbytočný? Tešíme sa na vaše reakcie.

- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here