Spoločnosť Apple finišuje so svojou prvou veľkou aktualizáciou pre operačný systém iOS 17. Nový update prináša opravy viacerých chýb a problémov, pričom taktiež odomyká funkcie, ktoré sme videli na WWDC 2023 no doteraz neboli k dispozícii. iOS 17.1 je prakticky hotový o čom svedčí aj fakt, že Apple pustil do obehu jeho oficiálnu RC (Release Candidate) verziu. Teraz však prichádza prekvapenie.

Pre tých čo nevedia, RC verzie operačných systémov sú prakticky zhodné s oficiálnymi verziami, ktoré Apple púšťa pre všetkých používateľov. K dispozícii však bývajú o cca týždeň skôr, aby firma stihla skontrolovať, či je všetko v poriadku. Aj to je dôvod, prečo verejní beta testeri alebo vývojári už neprechádzajú z RC verzii na „oficiálne“ verzie, pretože sú prakticky identické.

A napriek tomu, že Apple považuje iOS 17.1 za hotovú vec, pričom už dokonca poznáme aj oficiálny dátum uvedenia na trh, firma teraz vydala ešte druhú RC verziu pre vývojárov, ktorá je však v jednej veci špecifická.

Tento update totiž nie je k dispozícii pre všetky modely smartfónov, ale nainštalovať si ho môžu iba majitelia zariadení z generácie iPhone 15. V Apple teda zrejme na poslednú chvíľu stihli niečo opraviť a to či sa to podarilo si chcú overiť u svojich beta testerov.

Čo prinesie iOS 17.1? 

Nový operačný systém ponúkne používateľom možnosť označiť obľúbené skladby, albumy, zoznamy skladieb a ďalšie, pričom tento obsah sa automaticky pridáva do knižnice a využíva sa na návrhy. Obľúbené skladby si dokonca môžete pridať aj cez Widget „Práve hrá“ na uzamknutej obrazovke.

Rovnako dôležitou novinkou je aj možnosť dokončiť prenosy súborov cez systém AirDrop prostredníctvom internetu, ak už nemôžete byť fyzicky pri druhom zariadení, na ktoré ich posielate.

iOS 17.1 a watchOS 10.1 navyše sprístupňujú funkciu NameDrop, vďaka čomu si s cudzími osobami rýchlejšie vymeníte kontakty, respektíve svoje digitálne vizitky.

V neposlednom rade tiež iOS 17.1 upravuje funkčnosť akčného tlačidla, ktoré je v súčasnosti dostupné len na iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Nová funkcia konkrétne zamedzuje tomu, aby dochádzalo ku nechcenej aktivácii jednotlivých predvolieb počas toho, ako má používateľ zariadenie vo vrecku.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.