Ako uvádza portál Macrumors, spoločnosť Apple sa rozhodla predĺžiť svoj výmenný program pre iPhone 12 a iPhone 12 Pro, ktorý sa týkal problémov so zvukom slúchadla. Pôvodne sme o tom informovali ešte v tomto článku, avšak dnešná aktualizácia predĺžuje platnosť bezplatnej opravy o ďalší rok.

Výmenný program môžete využiť vtedy, ak vlastníte iPhone 12 alebo iPhone 12 Pro, ktorý nie je starší ako tri roky (pôvodne platil len na dvojročné zariadenia). Spustený bol ešte v roku 2021 po tom, čo spoločnosť Apple zistila, že určité percento používateľov má problémy so slúchadlom, ktoré spôsobuje chybná súčiastka.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

V dôsledku jej zlyhania sa môže stať, že vaše slúchadlo nebude počas telefónnych hovorov vydávať žiaden zvuk. A aj keď by oprava v autorizovanom servise vyšla pravdepodobne na stovky eur, takto sa jej dočkáte úplne zadarmo.

Netýka sa to úplne všetkých

iPhone 12 a ďalšie modely
Zdroj: Unsplash / Ameen Almayuf

Ako dopĺňa spoločnosť Apple, zariadenia, ktorých sa týka tento problém, boli vyrobené od októbra 2020 do apríla 2021. Zďaleka sa teda nejedná o každý iPhone 12.

Rovnako tak výmenný program nie je možné uplatniť na iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max, pretože tieto modely používali pravdepodobne iné komponenty.

Spoločnosť Apple alebo autorizovaný poskytovateľ servisných služieb vykoná bezplatný servis poškodených iPhonov, pričom kroky na začatie tohto procesu sú uvedené na webovej stránke technologického giganta.

Ako sa dostať do autorizovaného servisu Apple?

Apple na svojej internetovej stránke píše, že v prvom rade si musíte nájsť autorizovaného poskytovateľa servisných služieb pre produkty Apple vo svojej krajine. Následne treba servisu uviesť, aký máte problém a či by mohol súvisieť s výmenným programom.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Vyškolený technik preskúma zariadenie pred akýmkoľvek servisným zásahom aby overil, či sa naň vzťahuje alebo nevzťahuje výmenný program.

Rozobraty iPhone na stole v servise
Zdroj: Unsplash / Joel Rohland

Dôležité je podotknúť, že aj keď by chyba súvisela so slúchadlom, no váš iPhone 12 alebo iPhone 12 Pro vykazuje akékoľvek poškodenie (napríklad prasknutý displej), Apple musí najskôr vyriešiť tento problém. Za to sa však samozrejme platí.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -