Žeby sa naše predpovede naplnili? Uvidíme. Ešte začiatkom týždňa sme vás informovali o tom, že náš predpokladaný dátum predstavenia nového modelu je práve 3. apríla. Dnes to potvrdil jeden z najrenomovanejších Apple magazínov na svete. Novinka sa má volať iPhone SE a predstavená môže byť v následujúcich hodinách.

Žiaden iPhone SE 2 ani iPhone 9, ale „iPhone SE (2020)“

Začnime hneď názvom. Vo svete kolujú dohady o tom, či to bude iPhone SE 2 alebo iPhone 9. Obe označenia by dávali zmysel. Podľa najčerstvejších zistení to však vyzerá tak, že ani jedno z nich nie je presné. Apple by malo uviesť do predaja model, ktorý sa bude volať skrátka len „iPhone SE“. Bude to nástupca pôvodnej verzie, ktorá medzičasom zmizla z predaja a takisto iPhonu 8.

Produkt sa vo svojom názve bude líšiť tým, že ho budeme označovať rokom, teda „iPhone SE (2020)“. Nepríde nám to vôbec zvláštne, nakoľko niečo podobné robíme prakticky nonstop aj pri iPade Pro 2018 a 2020. Redakcia 9to5mac tiež potvrdila, že v novom zariadení bude prítomný ultravýkonný procesor Apple A13 Bionic. To mu zabezpečí dostatočný výkon a dlhú životnosť. Po tomto smartfóne budú siahať predovšetkým používatelia, ktorí majú dnes už zastaralý iPhone 6 a iPhone 6 Plus, bez podpory iOS 13.

Farba, verzie a príslušenstvo

V následujúcich riadkoch si pozrieme aj pár dôležitých podrobností, ktoré budúcich majiteľov určite zaujmú. Nový iPhone SE bude k dispozícii v troch farebných prevedeniach:

 • White
 • Black
 • PRODUCT (Red)
iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
Apple možno naozaj predstaví nový iPhone SE 2 už dnes!

Čo sa týka originálneho príslušenstva, tak aj tu Apple predstaví svoje vlastné produkty. Konkrétne by sme sa mali dočkať na začiatku piatich krytov s tým, že sa budú postupne dopĺňať:

 • Black silicone
 • White silicone
 • Red leather
 • Black leather
 • Midnight blue leather

Na záver pamäťové možnosti, ktoré určite veľmi potešia. Kolovali obavy, že by iPhone SE 2020 mohol priniesť iba 32 GB základné úložisko. To však evidentne nehrozí a prekvapí aj vyššia maximálna kapacita:

 • 64GB
 • 128GB
 • 256GB.

Príde nový iPhone SE 2020 už dnes?

No a teraz to najdôležitejšie. Príde nový iPhone dnes (3.apríla)? Redakcia 9to5mac naznačuje, že je to veľmi pravdepodobné. Hoci je piatkové predstavenie výnimočné, aktuálna situácia vo svete to celé ospravedlňuje.

Ak by sa tieto informácie potvrdili, znamenalo by to, že sme sa celkom trafili. Na druhej strane ale samozrejme nič nie je isté, a tak si treba pár hodín počkať. Možno, že sa napokon potvrdia iné úniky, ktoré tvrdili, že to bude 15. apríl.

Prečítajte si tiež  Používatelia Apple majú k značke "najemotívnejší vzťah". Preukázala to posledná štúdia.

9to5mac žiaľ nepotvrdil cenu, o ktorej sa pomerne veľa diskutuje. Tá by mala podľa predbežných odhadov analytikov štartovať v USA na 399$ a v EU na 489€. Pokiaľ by si ju aj Apple položilo o ničo vyššie, neznamenalo by to vôbec nič. Rozdiel by bol v pár desiatkách eur, takže sa v tomto smere naozaj nie je čoho obávať. Tešíte sa?

iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
Apple možno naozaj predstaví nový iPhone SE 2 už dnes!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.