Určite nám dáte za pravdu, že jeden z najočakávanejších iPhonov súčasnosti je práve pripravovaný model 9, alebo SE 2. Informácií ohľadom tohto zariadenia máme relatívne veľa, avšak samotný produkt na trhu stále chýba. Dnešné úniky naznačujú, že by mohol prísť už za pár dní!

iPhone SE 2 (iPhone 9) klope na dvere!

Samozrejme nechceme tvrdiť nič s absolútnou jednoznačnosťou. Predsa len sme mali zo začiatku informácie o tom, že dostupný iPhone príde po boku nového iPadu Pro a ostatných produktov. Napokon sa tak nestalo a ľudia, ako aj analytici či novinári ostali v určitej neistote.

Začalo sa veľa hovoriť o tom, že Apple svoj iPhone 9 (iPhone SE 2) odložilo kvôli pandémii koronavírusu. Kompetentní sa vraj báli aby nebol odignorovaný. Odhady sa teda začali presúvať až na júnové predstavenie, počas WWDC 2020. Teraz sa však všetko mení. Na svete máme relevantný únik a informácie od jedného z najdôveryhodnejších Apple webov na svete, 9to5mac.

V súčasnosti sa začína príslušenstvo pre toto zariadenie od výrobcov tretích strán distribuovať aj k maloobchodným predajcom (v tomto prípade Best Buy), ktorí majú zároveň aj jasne uvedené, kedy ho môžu uviesť na trh. Predávať by sa nemalo do konca tohto týždňa!

Fotografia, ktorú vidíte nižšie, zobrazuje odolný kryt od Urban Armor Gear. Nachádza sa na ňom nápis „New iPhone 4,7″, 2020“. V súčasnej dobe má putovať na sklady obchodníkov po celom svete. Tí majú pokyn, že do 5. apríla musí ostať „odložené“ pred zrakmi verejnosti. No a to nebude náhoda!

iPhone SE 2 (iPhone 9) zrejme klope na dvere
iPhone SE 2 (iPhone 9) zrejme klope na dvere

iPhone SE 2 (iPhone 9) sa mal začať predávať 3. apríla 2020.

Čo nám z tohto všetkého teda vyplýva? Samozrejme, že je veľmi nepravdepodobné „nedeľné“ vydanie (5. apríla). Pôvodne mal byť iPhone SE 2 (iPhone 9) predstavený prvého apríla a začiatok predaja bol plánovaný na 3. apríla.

Kvôli koronavírusu sa to ale mohlo celé trochu poposúvať a okolnosti zariadili to, že novinka bude predstavená niekedy počas tohto týždňa (teda 3. apríla?) a predaj začne pravdepodobne v následujúcich dňoch.

V takomto prípade by nám dávalo celkom zmysel, keby sa vyššie uvedené príslušenstvo nemohlo predávať skôr ako 5. apríla (aby sa zariadenie „neprezradilo“, aj keď sa to očividne nepodarilo). Ak by mohol byť nový iPhone dostupný už napríklad v pondelok budúci týždeň, bola by to skvelá správa pre všetkých, ktorí naň tak netrpezlivo čakajú.

Prečítajte si tiež  Ďalšie koncepty odhaľujú ako by mal vyzerať iPhone 14. Čo na to hovoríte vy?
iPhone SE 2 (iPhone 9) takto bdue vyzerať
iPhone SE 2 (iPhone 9)

Samozrejme, stále sú to všetko iba dohady a nejde o oficiálne informácie zo strany jablkovej spoločnosti. Nakoľko sú ale tieto správy zdieľané skutočne veľmi relevantnými médiami po celom svete, vnímame ich ako vysoko dôveryhodné.

Apple navyše v tomto období plánovalo vydať iPhone SE 2 (iPhone 9). V podstate tak stále neodznel dátum (1. apríl), počas ktorého sme ho pôvodne očakávali. Nechajme sa teda prekvapiť.

iPhone SE 2 (iPhone 9) čo prinesie?

Od dostupného modelu očakávame dizajn, ako mal jeho predchodca iPhone 8, z ktorého bude odvodený. Hovorí sa o tom, že zariadenie príde aj vo verzii Plus. K dispozícii by teda mala byť 4,7″ a 5,5″ verzia s LCD displejom, ktorý príde o 3D Touch. O odomykanie sa bude starať Touch ID, nakoľko smartfón poskytne Home Button (nebude mať edge-to-edge displej tak, ako iPhone XR alebo iPhone 11).

Výkon bude zabezpečovať super-výkonný procesor Apple 13 Bionic v spolupráci s operačnou pamäťou 3 GB RAM. Vďaka tomu by mal mať výrobok životnosť minimálne 3-4 roky. Základná cenovka pri 64 GB verzii bude štartovať, na úrovni 399$ (4,7″) a 499$ (5,5″). V Európe to potom bude cca. 489€ (4,7″) a 589€ (5,5″). Tak čo vy na to, pôjdete do toho?

iPhone SE 2 (iPhone 9) príde aj vo väčšej verzii Plus!
iPhone SE 2 (iPhone 9) zrejme klope na dvere
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.