Spoločnosť Apple už čoskoro predvedie svoje nové modely z radu iPhone 15, čo bude sprevádzať aj niekoľko zmien. Okrem zavedenia portu USB-C, ktoré prinesie nové káble pre jablkové smartfóny sa však dočkáme ďalšej novinky v rámci príslušenstva.

Pred niekoľkými týždňami sa objavili správy, že Apple má v pláne skoncovať s koženými krytmi pre iPhone. Zdá sa, že gigant z Cupertina sa zameria aj na ostatné materiály, ako silikón či guma a obráti sa k alternatívnym riešeniam, ktoré budú ekologickejšie. Tento krok by sa mal dotknúť príslušenstva ako napríklad silikónové puzdrá pre iPhone, náramkov pre Apple Watch či príveskov pre Airtag.

Apple však už má prichystanú plnohodnotnú náhradu, ktorá by mala uspokojiť používateľov. Namiesto kože či silikónu dorazí prémiový materiál, ktorý sa nazýva “FineWoven”.

Apple prinesie nový druh materiálu pre puzdra a náramky

Je veľmi nepravdepodobné, že Apple prestane tento druh príslušenstva pre svoje zariadenia predávať zo dňa na deň. Kalifornská spoločnosť zrejme začne zavádzať nový typ obalov, krytov a náramkov postupne vo vlnách, čo bude sprevádzať aj nové farebné prevedenia.

iPhone 15 nové puzdro v bordovej farbe
Zdroj: Twitter/Majin Bu

Postupom času bude následne sťahovať z predaja staršie produkty, ktoré sú vyrobené z neekologických materiálov. Práve väčší ohľad na životné prostredie by mal byť jeden z hlavných dôvodov na prechod k novému materiálu.

Predpokladá sa, že ukončenie výroby celého koženého a silikónového príslušenstva Apple je súčasťou širšieho prechodu na ekologickejšie materiály aj v prípade ostatných zariadení.

Hoci silikónové gumové príslušenstvo Apple má menšiu uhlíkovú stopu, ako kožené alternatívy, na jeho produkciu sa nevyužívajú recyklované materiály.

iPhone 15 nové puzdrá
Zdroj: X / DuanRui

Viac o plánoch spoločnosti Apple sa dozvieme už o pár hodín, počas očakávanej konferencie Wonderlust. Pokiaľ vás zaujímajú ďalšie novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 15, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli všetky dôležité informácie.

Prečítajte si tiež  Poznáme veľkosť RAM a úložiska pre iPhone 15 Pro a Pro Max. Akých zmien sa dočkáme?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -